Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2008, 08:53

Valentino Rossi s gigantickou pokutou za neplatenie daní

Neuveriteľných 35 miliónov eur (50,8 miliónov dolárov) bude musieť podľa piatkového vydania denníka Gazzetta dello Sport zaplatiť Valentino Rossi talianským daňovým úradom, aby vyrovnal dlh na daniach.

Rossimu narástli penále a pokuty v súvislosti s povinnými odvodmi do štátnej pokladnice. Talianski daňoví úradníci v krajine na Apeninskom polostrove vyšetrovali sedemnásobného majstra sveta v cestných motocykloch za vyhýbanie sa splneniu si daňovej povinnosti v rokoch 2000-2004 a pôvodne mali údajne od Valentina požadovať až 112 miliónov eur. V daňovom priznaní v rozpätí spomenutých rokov pritom úmyselne či neúmyselne zabudol Rossi priznať "len" 60 miliónov zo svojich príjmov. Populárny pretekár s prezývkou "Doktor" usporiada tlačovú konferenciu k tejto téme v utorok 12. februára, dovtedy sa odmietol vyjadriť, podobne ako tímový manažér Yamahy Davide Brivio. Berúc do úvahy aj oktánové športy, Rossi je najlepšie zarábajúcim športovcom v Taliansku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.