TASR/Efrem Lukatsky

Atlanta zdolala Šachtar 3:0 a postúpila do osemfinále

11.12.2019, 20:07
V ďalšom zápase skupiny prehralo Dinamo Záhreb s Manchestrom City 1:4.

Futbalisti Atalanty Bergamo sa stali predposlednými osemfinalistami Ligy majstrov 2019/2020. V záverečnom vystúpení v C-skupine zvíťazili v Charkove nad Šachtarom Doneck 3:0 a v konečnej tabuľke Futbalisti Atalanty Bergamo sa stali predposlednými osemfinalistami Ligy majstrov 2019/2020.

V záverečnom vystúpené v C-skupine zvíťazili v Charkove nad Šachtarom Doneck 3:0 a v konečnej tabuľke sa posunuli zo štvrtého na druhé miesto. V ďalšom zápase skupiny prehralo Dinamo Záhreb s Manchestrom City 1:4, hetrikom sa v drese hostí blysol Gabriel Jesus.

Šachtar mal pred zápasom s Atalantou postup vo vlastných rukách, keďže mal v tabuľke o bod viac ako Dinamo a o dva viac ako taliansky tím. Po štvrťhodine hry dopravil loptu do siete hostí Tete, gól však neplatil pre tesný ofsajd.

Atalanta pohrozila Murielom, no s jeho priamym kopom si Pjatov bez problémov poradil. V 65. minúte Muriel našiel na rohu šestnástky Gomeza, pohybujúceho sa na hranici ofsajdu. Ten poslal loptu pred bránku a Castagne na dvakrát prekonal Pjatova.

Hlavný rozhodca signalizoval ofsajd, no celú situáciu skúmal VAR a gól napokon platil. V 77. minúte musel ísť po červenej karte predčasne pod sprchy obranca Šachtaru Dodo.

Pašalič v 80. minúte z priameho kopu prekvapil Pjatova a zvýšil na 2:0. Definitívne k.o. zasadil domácim vo štvrtej minúte nadstaveného času Gosens, ktorý využil chybu Stefanenka. Atalanta mala po troch kolách na konte nula bodov, napokon však pretavila premiérovú účasť v skupinovej fáze LM v postup do vyraďovačky.

Dinamo začalo proti anglickému šampiónovi náporom a už v 10. minúte sa ujalo vedenia, keď po centri Kadziora sa presadil Olmo. Citizens následne zvýšili aktivitu. Umiestnenú strelu Gündogana vyrazil Livakovič na roh, no v 34. minúte bol proti hlavičke Gabriela Jesusa k žrdi bezmocný - 1:1.

Brazílsky útočník bol pri chuti, na začiatku druhého polčasu sa zasekávačkou šikovne zbavil obrancu a technickou strelou druhýkrát prekonal Livakoviča. V 54. minúte Jesus zavŕšil hetrik, keď zužitkoval center Mandyho. Triumf hostí spečatil v závere Foden.

01 - Modified: 2024-04-09 13:49:38 - Feat.: - Title: Islamský štát hrozí útokmi na štvrťfinále Ligy majstrov. Paríž, Londýn a Madrid posilnili bezpečnosť 02 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 03 - Modified: 2024-02-27 08:00:00 - Feat.: - Title: Mladíci Žiliny chcú prepísať historické štatistiky. Na štvrťfinále Ligy majstrov treba zdolať dánsky veľkoklub 04 - Modified: 2024-02-22 14:47:01 - Feat.: - Title: Doplatí na to naša repre? Odborník tlmí skepsu týkajúcu sa Calzonovej dvojúlohy: Kouč ihneď vyslal silný odkaz 05 - Modified: 2024-02-08 15:07:59 - Feat.: - Title: Žilinskí mladíci zaskočili aj nemeckého hegemóna z Dortmundu. V čom tkvie úspech našich futbalistov?
26. apríl 2024 10:27