Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 11:24

V Nórsku by sa mohol hrať futbal s fanúšikmi, ale len s desiatimi

Od 15. júna sa budú môcť v Nórsku konať verejné podujatia s maximálne 200 osobami.

V Nórsku by sa mohol hrať futbal s fanúšikmi, ale len s desiatimi
Zdroj: Reuters

Nórska futbalová liga by sa mohla rozbehnúť 16. júna s divákmi na tribúnach. Tých však nebude smieť byť kvôli reštrikciám v súvislosti s koronavírusovou pandémiou viac ako desať. S návrhom prišiel šéf zväzu Nils Fisketjönn.

"Chceme vyzvať kluby, aby vypracovali rôzne koncepty. Mohli by napríklad pozvať na štadión skupinu ľudí - napríklad až desiatich," povedal Fisketjönn v rozhovore pre verejnoprávnu televíziu NRK.

Od 15. júna sa budú môcť v Nórsku konať verejné podujatia s maximálne 200 osobami. V prípade futbalových zápasov bude toto číslo zahŕňať aj hráčov, členov realizačných tímov a novinárov, podľa návrhu zväzu by sa mohlo vojsť aj niekoľko fanúšikov.

Futbalová sezóna hraná tradične systémom jar-jeseň mala pôvodne začať 4. apríla. Päťmiliónové Nórsko doteraz zaznamenalo vyše 8 200 prípadov nákazy koronavírusom a 234 úmrtí na ochorenie covid-19.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.