StoryEditor

Marián Hossa desiaty v boji o Hartovu trofej

15.06.2007, 13:22
Autor:
SITASITA

Pätica slovenských hokejových hviezd sa objavila vo vyhodnotení individuálnych výročných ankiet NHL, ktoré vyhlasovali vo štvrtok v Toronte. Najúspešnejším slovenským hráčom minulej sezóny sa stal šiesty v tabuľke strelcov a rovnako šiesty v celkovej produktivite Marián Hossa. "Stobodový" odchovanec trenčianskej Dukly skončil v hlasovaní o najprestížnejšie individuálne ocenenie sezóny, Hartovu trofej na desiatom mieste. Útočník Atlanta Thrashers sa ocitol na pätnástich hlasovacích lístkoch - trikrát na treťom mieste, štyrikrát na štvrtom mieste a osemkrát na piatom mieste. V poradí Hart Memorial Trophy, ktoré udeľuje Asociácia profesionálnych hokejových novinárov, sa na dvadsiatej priečke objavil Marián Gáborík. Strelec Minnesoty bol na dvoch hlasovacích lístkoch na piatom mieste. Marián Hossa sa navyše umiestnil na dvadsiatej šiestej priečke v hlasovaní o Frank J. Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka a na osemnástom mieste v boji o Lady Byng Memorial Trophy pre najslušnejšieho hráča. V rovnakej ankete bol na 49. priečke aj Pavol Demitra z Minnesoty. Hossa bol v oboch prípadoch uvedený raz na prvej priečke. Obrancom Ľubomírovi Višňovskému a Zdenovi Chárovi patria šestnáste, resp. dvadsiate miesto v boji o Norrisovu trofej, ktorá je určená pre najlepšieho obrancu sezónu. Zadák Los Angeles bol na jednom hlasovacom lístku na druhej priečke a na piatich na piatej priečke.

Slovenskí hokejisti vo výročných anketách NHL:
Hart Memorial Trophy (najužitočnejší hráč, udeľuje Asociácia profesionálnych hokejových novinárov): 10. Marián Hossa (Atlanta), 20. Marián Gáborík (Minnesota)

Norris Trophy (najlepší obranca, udeľuje Asociácia profesionálnych hokejových novinárov): 16. Ľubomír Višňovský (Los Angeles), 20. Zdeno Chára (Boston)

Frank J. Selke Trophy (najlepšie brániaci útočník, udeľuje Asociácia profesionálnych hokejových novinárov): 26. Marián Hossa (Atlanta)

Lady Byng Memorial Trophy (najslušnejší hráč, udeľuje Asociácia profesionálnych hokejových autorov): 18. Marián Hossa (Atlanta), 49. Pavol Demitra (Minnesota)

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
23. marec 2023 13:25