Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2021, 16:45

Slováci spoznali súperov na MS v roku 2022. Stretnú sa s tromi tohtoročnými semifinalistami

Organizátori a IIHF ešte môžu spraviť v zložení skupín zmeny.

Slováci spoznali súperov na MS v roku 2022. Stretnú sa s tromi tohtoročnými semifinalistami
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Slovenskí hokejisti už poznajú zloženie svojej základnej skupiny na budúcoročnom svetovom šampionáte vo fínskych mestách Helsinki a Tampere. V "áčku" budú ich súpermi aj obaja zámorskí semifinalisti prebiehajúcich MS Kanada a USA.

Kanada si postupom do finále v Rige definitívne poistila prvú priečku v rebríčku IIHF a na najbližších MS sa tak stretne aj so Slovákmi (9. miesto v rebríčku), ak organizátori a IIHF ešte neurobia v zložení skupín zmeny z hľadiska diváckych a televíznych preferencií.

Podľa aktuálneho rebríčkového reťazca (1-4-5-8-9-12-13-16) by sa mal slovenský tím vo Fínsku stretnúť v A-skupine aj s USA, Nemeckom, Švajčiarskom, Dánskom, Kazachstanom a Talianskom.

V B-skupine by sa mali predstaviť Fínsko, Rusko, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Nórsko, Bielorusko a Veľká Británia. Menoslov účastníkov MS bude rovnaký ako teraz v Lotyšsku, keďže pre pandémiu koronavírusu zrušila IIHF všetky turnaje nižších kategórií MS a nikto nezostúpil ani nepostúpil.

Predbežné zloženie základných skupín MS 2022 vo Fínsku
A-skupina: Kanada, USA, Nemecko, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Dánsko, Kazachstan, Taliansko
B-skupina: Fínsko, Rusko, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Nórsko, Bielorusko, Veľká Británia

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.