Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2008, 07:57

Britský podvodník lákal Slovákov na prácu ohľadom OH 2012

Britský podvodník Nigel Lewis presvedčil približne 550 slovenských občanov, aby mu zaplatili poplatok 600 libier za vybavenie brigády v súvislosti s olympijskými hrami v roku 2012, ktoré sa uskutočnia v Londýne. Po zárobku túžiaci Slováci poslali Lewisovi peniaze, ktoré mali slúžiť na ich ubytovanie a vybavenie práce vo východnom Londýne, po obdržaní financií však podvodník zmizol. Podľa informácií BBC si dokonca niektorí Slováci museli vziať pôžičku, aby boli schopní uhradiť vyššie uvedený poplatok 600 libier. "Lewis mi všetko do detailov opísal - aj to, ako budú ľudia bývať," povedala Irena Čepelová zo sprostredkovateľskej agentúry, s ktorou však Lewis prestal komunikovať už v roku 2007. Slováci, ktorí sa za ním vybrali do Londýna, našli jeho kanceláriu opustenú.

Podľa informácií BBC sa podvodník Lewis momentálne nachádza vo väzení vo Weymouthe v južnom Anglicku. Podľa svojich vlastných slov mal skutočne záujem nakúpiť lode, na ktorých by slovenskí robotníci počas prác v Londýne bývali, no "všetko sa mu vymklo spod kontroly".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.