StoryEditor

Vůjtekovi sa odhlásilo 16 Slovákov. Aj Šatan

08.11.2011, 15:36
Autor:
tasrtasr

V nie príliš radostnej atmosfére absolvoval nový tréner slovenskej hokejovej reprezentácie svoj prvý zraz pred asociačnou akciou. Vladimír Vůjtek povedie svoj výber na tradičnom Nemeckom pohári v Mníchove a podľa generálneho manažéra Otta Sýkoru mu chýba 16 hráčov, niektorí z nich vraj s nepresvedčivými ospravedlniami.

K už skôr menovaným pribudli najnovšie obrancovia Branislav Mezei, René Vydarený a útočníci Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Štefan Ružička, Miroslav Šatan a Tomáš Záborský. Podľa Sýkoru ich nahradili zadáci Vladímir Mihálik, Peter Mikuš a v ofenzívnych radoch Martin Bakoš, Marcel Haščák, Marek Hovorka, Michel Miklík, Radoslav Tybor.

Na turnaji Slováci postupne nastúpia proti reprezentačným výberom USA (piatok o 16.15 hod), domáceho Nemecka (sobota o 14.30) a turnaj zakončia v nedeľu zápasom proti Švajčiarsku (13.30 h). Český tréner v Mníchove nemá príliš čo obhajovať po svojom predchodcovi. Kanaďan Glen Hanlon síce takto pred rokom hovoril veľa o víťazení, ale jeho tímu sa podarilo zdolať (po predĺžení) len Nemcov a bolo z toho posledné štvrté miesto. „Nechcem používať silné slová o tom, že ideme turnaj vyhrať. Každopádne však chceme dosiahnuť solídne umiestnenie a výkonmi vzbudiť u súperov rešpekt. Každý úspech navyše dodáva nielen sebadôveru hokejistom, ale je aj pozitívnym signálom pre našich fanúšikov," zdôrazňuje Vůjtek.

V Mníchove čakajú slovenských hokejistov tri stretnutia za tri dni, preto reglement turnaja umožňuje mať na súpiske o dvoch hráčov viac. Realizačný tím dá možnosť ukázať sa všetkým, aj tým, ktorí prišli ako náhradníci na poslednú chvíľku. "Zo šestnástich hráčov viem niektorých pochopiť, ale niektorých nie, prečo tu nie sú. Nerozumiem tomu, prečo sa pred akciou ospravedlnia pre zdravotné problémy tí, ktorí medzitým rozhodujú zápasy svojich klubov," konštatoval roztrpčene Sýkora, ktorý podľa svojich slov nebol na takéto veci zvyknutý. V predchádzajúcich rokoch manažérsky úspešne pôsobil v Nemecku.

Káder SR na Nemecký pohár v Mníchove: 

brankári - Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec), Július Hudáček (Södertälje SK)

obrancovia - Ivan Baranka (Spartak Moskva), Dominik Graňák (OHK Dynamo Moskva), Kristián Kudroč (Ässät Pori), Michal Sersen (HC Sparta Praha), Tomáš Starosta (Jurga Chanty-Mansijsk), Richard Stehlík (Salavat Julajev Ufa), Vladimír Mihálik (Lev Poprad), Peter Mikuš (HC České Budějovice).

útočníci - Milan Bartovič (HC Bílí Tigři Liberec), Mário Bližňák (HC Sparta Praha), Rastislav Dej (HC Energie Karlovy Vary), Marcel Hossa (Spartak Moskva), Libor Hudáček, Roman Kukumberg, Martin Bakoš (všetci HC Slovan Bratislava), Patrik Lušňák (HK 36 Skalica), Juraj Mikúš, René Školiak (HK 36 Skalica), Marcel Haščák, Michel Miklík (obaja HC Košice), Marek Hovorka (Rytíři Kladno), Radoslav Tybor (Dukla Trenčín)

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
02. jún 2023 20:36