O zlato sa pobijú mladí Kanaďania a Američania

04.01.2010, 08:51
Hokejisti Kanady a USA si zahrajú vo finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

Rozhodli o tom nočné semifinálové zápasy, v ktorých domáci Kanaďania podľa predpokladov zdolali Švajčiarsko bez väčších problémov 6:1 a Američania si poradili so Švédskom 5:2.

Zdolané tímy si zahrajú o bronz v utorok 5. januára o 22:00, finále je na programe v stredu o druhej hodine ráno.

Kanada - Švajčiarsko 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 4. Eberle (Ellis, Pietrangelo), 28. Scandella (Bourque, McMillan), 30. Hall (Kadri, Della-Rovere), 43. Scheen (McMillan, Pietrangelo), 57. Della-Rovere (Caron, Adam), 58. Hall (Scandella, Teubert) - 33. Jörg (Geering, Niederreiter). Rozhodcovia: Larkin (Švéd.), Kaval - Carnathan (obaja USA), Tillerkvist-Jonsson (Švéd.), vylúčení na 2 min: 5:7, navyše: Fuglister (Švajč.) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 13.427 divákov.

Kanadskí hokejisti vykročili za obhajobou vlaňajšieho titulu už v 4. minúte, keď sa presadil Eberle, no aj keď si do konca úvodného dejstva vypracovali veľké množstvo šancí, druhý gól strelil až v 28. minúte Scandella. Vzápätí pridal tretí zásah Hall, no Švajčiari dokázali zásluhou Jörga znížiť na 1:3. To však bolo zo strany prekvapujúceho semifinalistu už všetko a v závere sa už triafali do čierneho iba reprezentanti "javorového listu", ktorí nakoniec zvíťazili presvedčivo 6:1.

Švédsko - USA 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Góly: 25. Lander (Rodin, Andersson), 33. Lander (Rodin, Silfverberg) - 2. Johnson (Palmieri), 36. D'Amigo (Carlson, Gardiner), 53. Carlson (Morin), 56. D'Amigo (Stepan), 60. Jenks (Morin), Rozhodcovia: Burchell (Kan.), Laaksonen (Fín.) - Lederer (ČR), Schulz (Nem.), vylúčení na 2 min: 5:4, navyše: Johansson (Švéd.) 5+DKZ za úder lakťom, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 12.137 divákov.

Zápas bol dlho vyrovnaný a aj keď úvodnú tretinu vyhrali Američania tesne 1:0, ich súper dokázal v druhej po dvoch presných zásahoch Landera nepriaznivý stav zvrátiť. Do konca prostredného dejstva však ešte vyrovnal D'Amigo a v ďalšom priebehu už úradovali Američania. Najprv sa trafil Carlson, na 4:2 upravil svojim druhým gólom D'Amigo a konečné skóre stanovil Jenks.

01 - Modified: 2024-04-25 14:12:33 - Feat.: - Title: Švédsko na budúci rok vyšle svojich vojakov do Lotyšska v rámci síl NATO 02 - Modified: 2024-04-24 20:34:25 - Feat.: - Title: Na podujatie Ľavicovej strany vtrhli maskovaní útočníci, hlásia troch zranených 03 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 04 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 05 - Modified: 2024-04-23 20:45:46 - Feat.: - Title: V Kanade sa začalo rokovanie o celosvetovej zmluve o plastoch
26. apríl 2024 06:20