StoryEditor

Kuzminová chystala kapustnicu na ruský spôsob

25.12.2011, 09:58
Autor:
TASRTASR
V rodinke Anastasie Kuzminovej sa slávia Vianoce na dve etapy. Slovenskú a ruskú.

Pochvaľovať si to môže najmä syn olympijskej víťazky z Vancouvru Jenisej, ktorý zažije radosť pod vianočným stromčekom taktiež dvakrát.

Biatlonová hviezda pochádzajúca z Ruska sa už pred slovenskými Vianocami nechala počuť, že pre rodinu sa hotuje navariť aj vianočné jedlo príznačné pre jej novú domovinu. "Pokúsim sa navariť kapustnicu, aj keď to asi nebude originál slovenská, ale trochu na ruský spôsob. Doma v Banskej Bystrici mám skvelú susedu, ktorá mi určite pomôže s receptom," prezradila Kuzminová pred Vianocami a pokračovala: "Veľmi rada pečiem aj koláče, ale tie slovenské ešte neovládam."

Motorom pre dvojnásobné starosti s predvianočnými prípravami je práve Kuzminovej ratolesť. "Keďže synček chodí na Slovensku do škôlky, chcem mu pripraviť Vianoce aj na slovenský spôsob a aj darčeky dostane dvakrát," vysvetlila Kuzminová, ktorá za svoj osobný darček mohla považovať aj tretiu účasť v elitnej desiatke v rámci ankety Športovec roka v rade. "Veľmi ma to teší a budem sa snažiť robiť všetko preto, aby to podobne dopadlo aj na budúci rok," povedala dvojnásobná olympijská medailistka a pokračovala: "Uvedomujem si však, že prichádza rok s letnou olympiádou a ja rada prenechám svoje miesto v desiatke mojim letným kolegom, len nech sa im v Londýne darí a získajú veľa medailí. Ja sama mám pozitívny vzťah aj k letným športom a ak by som nerobila biatlon asi by som skúsila plážový volejbal. Na Dukle máme veľa šikovných športovcov a verím, že budú úspešní."

Hoci londýnska olympiáda nekoliduje s jej súťažnou sezónou, nebude môcť do britskej metropoly zavítať. Hoci by veľmi rada. "Mala som takú túžbu, ale práve v tom čase budeme na sústredení na Novom Zélande. Olympiádu však budem v televízii pozorne sledovať a našim budem držať palce," dodala Kuzminová.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
31. máj 2023 02:53