StoryEditor

Hantuchovú povedie taliansky kouč

12.12.2011, 23:00
Autor:
TASRTASR
Slovenskú tenistku Danielu Hantuchovú bude na úvodných troch turnajoch v novej sezóne vrátane úvodného grandslamového turnaja Australian Open ako tréner sprevádzať Claudio Pistolesi.

Taliansky kouč v minulosti trénoval bývalú svetovú jednotku Američanku Monicu Selešovú i Izraelčanku Annu Smašnovovú, naposledy viedol dvojnásobného finalistu antukového grandslamového podujatia Roland Garros
Švéda Robina Söderlinga. „S Claudiom sa poznáme už dlhé roky. Rozumieme si nielen tenisovo, ale aj ľudsky, čo je určite výhoda. Má obrovské skúsenosti a môžem sa od neho veľa naučiť,“ tvrdí Hantuchová.

Slovenka už aj vie, čo bude od nej nový kouč očakávať. „Určite bude chcieť, aby som častejšie chodila na sieť. Vždy som chcela hrať útočnejší tenis, teraz prišiel ten správny moment, aby som ho začala praktizovať,“ dodala Hantuchová. 24. hráčka svetového rebríčka v októbri tohto roka ukončila spoluprácu s Matejom Liptákom – kapitánom slovenského fedcupového tímu. S ním začala spolupracovať na konci minulej sezóny.

Jej výkonnosť stagnovala a aj preto sa rozhodla vrátiť na Slovensko a po štrnástich rokoch pri zahraničných tréneroch ju viedol Slovák. Lenže teraz sa Slovenka vracia späť k cudzincovi. Hantuchová v tomto roku vyhrala jeden turnaj, vo februári v thajskej Pattayi, celkovo vyhrala v tejto sezóne 41 zápasov a na kurtoch zarobila vyše osemstotisíc dolárov.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
31. máj 2023 12:47