StoryEditor

Zuzulová sa opäť dostala do Top 10

29.12.2011, 23:00
Najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová sa druhýkrát v tejto sezóne prebojovala medzi elitnú desiatku Svetového pohára v slalome.

Vo svojej najobľúbenejšej disciplíne skončila na pretekoch v rakúskom zimnom stredisku v Lienzi na ôsmom mieste. Po šiestom mieste z úvodného slalomu sezóny tak zopakovala umiestnenie z Top Ten. Celkovo v kariére prerazila medzi elitnú desiatku už po 33-krát. V celkovom hodnotení slalomu patrí 27-ročnej Bratislavčanke trináste miesto. To najmä preto, že v ďalších dvoch podujatiach v tejto disciplíne bola diskvalifikovaná. „V druhom kole predviedla fantastický výkon, potvrdila, že patrí medzi elitu. Celkovo sme však z tejto sezóny trochu sklamaní, predsa len nedokončila dva slalomy,“ zhodnotil pre HN manažér elitnej slovenskej lyžiarky Róbert Magát.

Skvelý výkon v druhom kole
Zuzulová mala pred pretekmi v Lienzi nôž na krku. Po dvoch neúspešných slalomoch si už do tretice nemohla dovoliť nedokončiť. Stratila by totiž koeficient do ďalších podujatí. Aj preto jej prvé kolo vôbec nevyšlo. „Bolo vidieť na nej nervozitu. nechcela si pripustiť ďalšie zlyhanie,“ povedal Magát. V úvodnom kole zašla o vyše dve sekundy horší čas ako víťazka a zaradila sa až na dvadsiatu priečku. V druhom kole však predviedla, prečo patrí medzi špičkové svetové slalomárky.

Dosiahla druhý najrýchlejší čas zo všetkých pretekárok. „Sú to veľké tlaky a navyše každý od nej očakáva výkon na svetovej úrovni. Podala ho v druhom kole, bolo to famózne, hoci sama Veronika aj v ňom cítila ešte malú rezervu. Lenže bolo treba súťaž dobojovať,“ skonštatoval pre TASR jej otec a tréner Timotej Zuzula. Ôsme miesto je zároveň najlepším umiestnením Slovenky na trati v zimnom lyžiarskom stredisku v Lienzi. Nikdy predtým sa na tejto trati nedostala do Top 10.

Súper navyše. Zväz
Napriek tomuto úspechu však elitná slovenská zjazdárka zaostáva za svojím hlavným cieľom, ktorý si dala pred začiatkom sezóny. Naša lyžiarka síce sa už desaťkrát umiestnila na stupni víťazov vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní. Nikdy však nezvíťazila. „Áno, určite sa pokúsim vyhrať. Chcem sa venovať len podujatiam vo Svetovom pohári a na problémy nemyslím,“ skonštatovala pre HN pred začiatkom tejto sezóny Zuzulová. Tá sa však trápi nielen so súperkami, ale aj s vlastným lyžiarskym zväzom.

Ten ju totiž predvolal na disciplinárnu komisiu. „Stalo sa tak deň pred pretekmi. Mám zato, že niektorým ľudom z lyžiarskeho hnutia leží Zuzulovej tím v žalúdku,“ hovorí manažér lyžiarky. Podľa neho aj to je dôvod, prečo je naša slalomárka pod veľkým tlakom od začiatku sezóny. „Mrzí ma, že je Veronika toho súčasťou a nemôžeme byť na takej úrovni ako pretekárky z ostatných krajín, s ktorými súperíme na svahu,“ ukončil Magát.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
31. máj 2023 12:00