StoryEditor

Slováci majú jediný cieľ. Postup

26.12.2011, 23:00
Autor:
TASRTASRlmlm
Prvý zápas odohrajú naši hokejisti pod vedením trénera Ernesta Bokroša proti Lotyšsku.

Mladí Slováci v posledných dvoch rokoch museli bojovať v skupine o záchranu, po dvoch ôsmych miestach sa im však podarilo zostať medzi špičkou.

Prvý zápas odohrajú naši hokejisti pod vedením trénera Ernesta Bokroša už dnes v noci proti Lotyšsku. „Je to pre nás kľúčový zápas. Ak ho nezvládneme, budeme musieť tvrdo bojovať o každý bod. Naším cieľom je však postup do štvrťfinále a vyhnúť sa boju o záchranu,“ zhodnotil Bokroš.

V našom tíme však budú na úvod pravdepodobne chýbať dvaja kvalitní obrancovia z nižších zámorských súťaží – Peter Čerešňák a Martin Gernát. „Vyradenie týchto dvoch skúsených obrancov by bolo pre nás obrovskou komplikáciou. Ostali by sme totiž iba s piatimi klasickými bekmi, čo je vzhľadom na najbližší program neprijateľné,“ doplnil tréner slovenskej juniorskej reprezentácie.

Slováci sa medzi elitou v tejto vekovej kategórii predstavia sedemnástykrát za sebou. Jedinú medailu sme získali v roku 1999, keď zverenci vtedajšieho trénera Jána Filca priniesli bronz. V roku 2009 zase juniori obsadili štvrté miesto, keď v súboji o bronz prehrali s Ruskom. „Úvodný duel bude kľúčový. V prípade výhry však môžeme pomýšľať na vytúžený postup do štvrťfinále,“ povedal útočník Richard Mráz.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
01. jún 2023 15:32