Trnava vstúpila do Európy úspešne. Náš klub vyhral na Malte

03.07.2014, 22:07
Futbalisti Spartaka vyhrali v prvom zápase predkola Európskej ligy nad Hiberniansom 4:2.

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015 na pôde maltského FC Hibernians 4:2. Odveta je na programe vo štvrtok 10. júla v Zlatých Moravciach, v prípade postupu narazí Spartak v ďalšej fáze na gruzínsky klub FC Zestafoni.

Trnavčania si v prvom polčase vystrieľali trojgólové vedenie. V 10. minúte sa Pearsonovi po faule na prenikajúceho Mikovčia "začervenalo" pred očami a nariadenú penaltu premenil Sabo. Ten istý hráč sa následne presadil po efektnom voleji z hranice šestnástky aj druhýkrát a deväť minút pred polčasom pridal tretí gól prízemnou strelou Vlasko.

Po zmene strán sa napriek oslabeniu podarilo domácim znížiť v priebehu minúty zo štandarných situácií na 2:3 zásluhou Cohena a Faillu. Vyrovnania sa však nedočkali a v závere druhého dejstva poistil víťazstvo Spartaka striedajúci Mikinič.

prvý zápas 1. predkola Európskej ligy:
      FC Hibernians - Spartak Trnava 2:4 (0:3)
      Góly: 48. Cohen, 49. Failla - 11., 13. Sabo (prvý z 11 m), 36. Vlasko, 88. Mikinič. ŽK: Kristensen, Failla - Janečka. ČK: 10. Pearson (Hibernians - za faul) Rozhodovali: Whitby – Jones, Roberts (všetci Wales)

zostavy a striedania:
      Hibernians: Balzan – Desira, Pearson, Gomes, Soares, Failla (81. Degabriele) – Kristensen, Cohen, Bezzina – Marcelo Dias (65. Muscat), Farrugia (90.+3 Mbong)
      Spartak: Strapák – Siva (58. Bortel), Janečka, Tóth, Čonka – Kuzma, Sabo – Špalek (55. Schranz), Vlasko, Chovanec – Mikovič (74. Mikinič)

Tréner Juraj Jarábek mal na Malte k dispozícii len 15 futbalistov vrátane dvoch brankárov. Prvý väčší vzruch na národnom štadióne Ta'Qali nastal v 10. minúte. Mikoviča po prebratí lopty v šestnástke zastavil v úniku Pearson, ktorý musel predčasne zamieriť pod sprchy a nariadenú penaltu premenil Sabo - 0:1.

Spartaku už o tri minúty neskôr vyšiel nacvičený signál a po Kuzmovom centri z rohu poslal loptu do siete z hranice "veľkého vápna" efektným volejom opäť Sabo. Hráči Hibernians sa stiahli na obrannú polovicu a hernú iniciatívu jasne prebrali Trnavčania. V 36. minúte udreli aj tretíkrát, keď sa lopta po Vlaskovej prízemnej strele ľavačkou na prekvapenie domáceho brankára zatrepotala v sieti.

Po zmene strán domáci napriek početnej nevýhode zvýšili aktivitu a odmenou im boli dva góly v priebehu jedinej minúty. Dokonale zaskočili Trnavčanov a najskôr v 48. minúte trafil presne z priameho kopu Cohen a už o minútu neskôr ho napodobnil aj Failla.

Práve štandardné situácie boli v zápase najväčšou zbraňou domácich a v závere mali možnosť vyrovnať. Tentoraz im však signál nevyšiel a z následného protiútoku inkasovali štvrtý gól. Schranz vyriešil následný rýchly protiútok 4 proti 2 prihrávkou na nikým nekrytého Mikiniča, ktorý do odkrytej brány spečatil skóre stretnutia na konečných 4:2.

01 - Modified: 2006-07-22 17:57:42 - Feat.: 0 - Title: Izraelské jednotky směřují k libanonské hranici
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
20. apríl 2024 02:01