Košičanky vyhrali aj v Piešťanoch a sú výhru od titulu

04.04.2015, 21:11

Hráčky Good Angels Košice zvíťazili v sobotňajšom druhom finálovom zápase extraligy basketbalistiek na palubovke Piešťanských Čajok 74:61 a ujali sa vedenia v sérii 2:0.

O zisku 12. majstrovského titulu môžu Košičanky rozhodnúť v domácom prostredí v stredu, keď je v metropole východu na programe tretí duel.

extraliga žien - 2. zápas:

Piešťanské Čajky - Good Angels Košice 61:74 (32:43)

zostavy a body:

Piešťany: Tathamová 16, Stehlíková 8, Krč-Turbová 8, Bartoňová 6, M. Páleníková 5 (Felixová 6, T. Páleníková 6, Bartánusová 4, Dudášová 2)

Košice: Langhorneová 23, Žirková 14, Hruščáková 14, Rodgersová 9, Bálintová 2 (Kiššová 7, Oblaková 4, Janoščíková 1).

TH: 21/18 - 21/16, fauly: 23:25, trojky: 1:2, 900 divákov

štvrtiny: 16:22, 16:21, 10:19, 19:12

/stav série: 0:2/

Ak chceli domáce znížiť stav série a udržať sa v hre o titul, museli so silnými Košičankami predviesť koncentrovaný výkon s minimom chýb. Zaspali však úvod, keď hráčky Good Angels strelili prvých 12 bodov duelu a rýchlo sa ujali dvojciferného vedenia.

Čajky sa po úvodnom šoku pomalšie rozohrávali, ale ešte do konca prvej štvrtiny stihli znížiť zo 6:18 na 15:18. Úvodné dejstvo napokon vyhrali Košičanky 22:16. Domáce sa potom držali na dostrel takmer celú druhú štvrtinu, ale nezvládli jej záver.

Ešte v 18. minúte prehrávali iba o sedem bodov, ale súperky využili výškovú prevahu a svoj náskok do konca prvého polčasu navýšili na rozdiel 11 bodov.

Po zmene strán už favorit z východu nenechal nič na náhodu a na palubovke dominoval. V jeho drese sa postupne k výbornému výkonu rozohrala americká legionárka Langhorneová, s ktorej hrou mali Čajky veľké problémy.

V tretej štvrtine zverenky trénera Maroša Kováčika dovolili domácim zásluhou zlepšenej obrany nastrieľať iba 10 bodov a utvorili si tak rozhodujúci náskok.

V 26. minúte zvýšila Hruščáková na 55:36, po troch štvrtinách svietil na ukazovateli skóre stav 62:42 v prospech hostiek. Hráčky Piešťan bojovali, snažili sa, ale na kvalitnejšieho súpera opäť nemali.

V 38. minúte sa im síce podarilo znížiť na rozdiel deviatich bodov, ale to bolo z ich strany všetko. Košičanky si náskok bez problémov udržali a po výsledku 74:61 ich od titulu delí jediná výhra.

Hlasy po zápase:

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: "Veľmi zlé bolo, že my sme vstúpili do zápasu pasívne, naopak, súperovi padla takmer každá strela. Hrali sme ustráchane, Košice to využili a vytvorili si 12-bodový náskok. Od toho momentu sme potom s favoritom držali krok. Na našu smolu majstrovi, keď potreboval, vždy pomohla Langhorneová. Buď to bolo košom alebo doskokom v útoku či obrane. Ona bola rozdielová hráčka. Prehrali sme, ale súperovi sme nič nedali zadarmo, bojovali sme až do konca."

Peter Jankovič, asistent trénera Košíc: "Základ víťazstva bol v našom veľmi dobrom vstupe do zápasu, myslím, že sme tým domáce riadne zaskočili. Piešťany sa síce potom vrátili do stretnutia, keď niekoľkokrát znížili na prijateľný rozdiel, ale my sme si vedenie ani raz nenechali vziať a zaslúžene triumfovali. Myslím, že celý zápas sme zvládli na veľmi slušnej úrovni."

01 - Modified: 2007-05-02 11:50:00 - Feat.: 0 - Title: Ruutu nesúhlasí s trestom, Sčastlivyj ho nevidel
01 - Modified: 2024-04-18 22:00:00 - Feat.: - Title: O feminizme, inceloch a strachu: Muži strácajú pôdu pod nohami, necítia sa dobre, sú osamelí, nepochopení 02 - Modified: 2024-04-17 13:01:54 - Feat.: - Title: Ženy si vyberajú nevhodné odbory. Dobre zvolené STEM odvetvia by im priniesli vyššie platy aj HDP 03 - Modified: 2024-04-02 15:10:53 - Feat.: - Title: Ohováranie či závisť: Takto môžete prežiť bez hádok a konfliktov v ženskom kolektíve 04 - Modified: 2024-03-11 12:00:00 - Feat.: - Title: Južná Kórea smeruje k postupnému vymretiu. Prečo ženy nemajú a nechcú mať deti? 05 - Modified: 2024-03-10 10:36:11 - Feat.: - Title: Do armády sa hlásia. Ukrajinské ženy sa čoraz viac presadzujú v armáde, aj na veliteľských postoch
25. apríl 2024 22:51