Trnava neudržala tesný náskok. Po remíze v Európskej lige skončila

06.08.2015, 22:16

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali vo štvrtkovej odvete 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 s PAOK Solún 1:1 v Zlatých Moravciach. Zverenci trénera Juraja Jarábka tak nenapodobnili minuloročné play off a v EL po prehre 0:1 v prvom zápase v Grécku skončili.

Domácich síce dostal do vedenia gólom z penalty Erik Sabo v 35. minúte, ale v 49. minúte vyrovnal Dimitris Konstantinidis. PAOK aj so slovenským reprezentantom Róbertom Makom, ktorý odohral celý zápas a spálil dve čisté šance postúpil do play off EL. Žreb play off o skupinovú fázu je na programe v piatok v Nyone.

odveta 3. predkola EL 2015/2016:

Spartak Trnava - PAOK Solún 1:1 (1:0)

Góly: 35. Sabo - 49. Konstantinidis, ŽK: Greššák, Halilovič, Tóth, Sabo - Tzavellas, Pelkas, Olsen, ČK: 67. Skondras (PAOK), rozhodoval: Welz (Nem.), 3555 divákov.

/prvý zápas: 0:1, do play off postúpil PAOK/

zostavy a striedania:

Trnava: Kamenár - Janečka, Bortel, Nikolič, Tóth - Greššák, Casado (79. Baez) - Sabo, Halilovič (80. Mikinič), Mikovič - Vojtuš (62. Harba)

PAOK: Olsen - Konstantinidis, Skondras, Costa, Tzavellas - Tziolis, Kace (81. Savvidis) - Mystakidis (57. Koulouris, 69. Pouggouras), Pelkas, Korovesis - Mak

Začalo sa vo vysokom tempe a vo veľkom teple. Najprv to bolo opatrné z oboch strán, ale postupne sa hostia dostali viac do hry. Už v 11. minúte išiel sám na Kamenára Mak, ale v obrovskej šanci minul bránu. PAOK pokračoval v nápore, lepšie kombinoval a skórovať mohli v ďalšom priebehu aj Mystakidis a Pelkas, ale ich strely do Kamenárovej siete nezapadli.

Trnava sa snažila ovládnuť stred poľa, ale to sa jej veľmi nedarilo. No v 34. minúte fauloval švédsky brankár Olsen Saba a z nariadenej penalty sa sám faulovaný nepomýlil. Vyrovnal tak účet dvojzápasu a začínalo sa od nuly. V závere polčasu sa ešte hostia dostali do jednej veľkej šance, ale šťastena opäť stála na strane "andelov", keď strela spoluhráča trafila iba Mystadikisa.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Gréci a ťažili z toho v 49. minúte, keď center z ľavej strany zahlavičkoval do siete zblízka obranca Konstantinidis. V 54. minúte opäť bežal úplne sám na Kamenára Mak, ale dlho váhal a napokon len napálil do nôh trnavského brankára. O dve minúty išiel PAOK v brejku dvoch na jedného, no Pelkas neprihral Makovi, pokúsil sa o lob, ale tesne minul ľavú tyč.

V 67. minúte nemecký rozhodca Tobias Welz nekompromisne vylúčil hosťujúceho obrancu Skondrasa, ktorý zbytočne kopol protihráča pri rohu v 16-ke domácich. V presilovke to potom skúsil Halilovič, ale jeho strelu Olsen skrotil. V 75. minúte mohol výhru na domácu stranu strhnúť Mikovič, ale jeho strelu obrana hostí zblokovala. Záver si PAOK umne postrážil a môže sa tešiť z postupu.

01 - Modified: 2007-08-14 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Novomanželia sa najradšej vyvážajú v limuzínach
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
16. apríl 2024 21:05