Parádny gól vyniesol Tottiho medzi legendy (video)

18.03.2013, 08:33
tasr, redtasr, red
Ikona AS Rím strelila gól proti Parme. Totti je tak druhým najlepším strelcom Serie A.

Taliansky futbalový útočník Francesco Totti sa stal v nedeľu druhým najlepším strelcom v histórii Serie A. V zápase 29. kola proti Parme si pripísal na konto 226. gól v najvyššej talianskej súťaži a odpútal sa od legendárneho Švéda Gunnara Nordahla, ktorý hrával za AC Miláno a Rím v 50-rokoch.

Totti v 70. minúte po ukážkovom priamom kope spečatil triumf "gialo-rossi" 2:0. Ešte v prvom polčase bývalý reprezentant zaujal efektnou pätičkou, ktorou poslal Simone Perrotu do čistej gólovej šance. "Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo prekonať rekordný zápis Nordahla, bol to nádherný večer. Teraz je predo mnou ďalšia méta - prekonať rekord Silvia Piolu, ktorý nastrieľal v Serii A 274 gólov. Najdôležitejšie však je, že sme stále v hre o pohárovú Európu," povedal pre agentúru Reuters "večný Riman", ktorý pôsobí v AS už 21. sezónu. Jeho tím momentálne figuruje na 6. miesto tabuľky.

26. apríl 2024 13:18