Messi sa uzdravil a pomohol Barcelone k ďalšiemu triumfu

20.12.2015, 23:00
(red)(red)
Majstrovská sveta klubov vyhrala Barcelona. Tretí raz, čím vytvorila rekord.

Futbalisti Barcelony vo finále majstrovstiev sveta klubov porazili v Jokohame argentínsky River Plate 3:0 a ako prví v histórii ovládli turnaj tretíkrát. Predtým sa favorizovaní Katalánci radovali z víťazstva v rokoch 2009 a 2011. O prvý gól sa postaral Lionel Messi, ďalšie dva pridal semifinálový hrdina Luis Suárez.

Piata trofej tento rok

Zverenci Luisa Enriqueho v tomto kalendárnom roku po triumfoch v Lige majstrov, španielskej najvyššej súťaži, domácom pohári a európskom Superpohári získali už piatu trofej.

Za Barcu od začiatku zápasu nastúpil slávny Argentínčan Messi, ktorý pre obličkovú koliku vynechal štvrtkové semifinále s Kuang-čou Evergrande (3:0), po zranení slabín sa do základnej zostavy vrátil aj Brazílčan Neymar. Práve po spolupráci dvoch hviezdnych útočníkov padol v 36. minúte prvý gól. Neymar v šestnástke pristrčil hlavou loptu Messimu a ten prekonal brankára Marcela Barovera. Štvornásobný držiteľ Zlatej lopty piatou trefou na klubových šampionátoch vyrovnal rekord krajana Césara Delgada.

Suárez sa dotiahol na Messiho s Delgadom

Barcelone sa podaril aj nástup do druhého polčasu a po štyroch minútach úspešne zakončil samostatný únik Suárez. Uruguajský kanonier, ktorý v semifinále nastrieľal hetrik, ešte v 68. minúte naskočil na Neymarov center a uzavrel skóre.

Suárez sa stal prvým hráčom, ktorému na päť gólov na MS klubov stačil jediný turnaj, a dotiahol Messiho s Delgadom. Argentínsky víťaz Pohára osloboditeľov ožil až v závere, ale barcelonský gólman Bravo vytiahol Martinezovu strelu na žŕdku, predtým zneškodnil aj Alariovu hlavičku.

Tretí sú domáci

Súboj o tretie miesto ovládol domáci zástupca Sanfrecce Hirošima, ktorý nad ázijským šampiónom Kuang-čou zvíťazil 2:1.

Výsledky futbalových majstrovstiev sveta klubov v Japonsku

FINÁLE:

FC Barcelona – River Plate – 3:0(1:0)

Góly:49. a 68. Suárez,36. Messi

O 3. MIESTO:

Sanfrecce Hirošima – Kuang-čou Evergrande 2:1(0:1)

Góly:70. a 83. Douglas – 4. Paulinho

01 - Modified: 2007-12-12 19:39:31 - Feat.: 0 - Title: Psie dni superdolára
01 - Modified: 2022-02-21 14:45:05 - Feat.: - Title: Beh počas tehotenstva a po pôrode 02 - Modified: 2021-09-21 13:16:38 - Feat.: - Title: Športový psychológ Peter Kuračka: Mentálny tréning je veľmi dôležitý 03 - Modified: 2021-08-10 11:41:39 - Feat.: - Title: Vek nie je len číslo 04 - Modified: 2021-08-08 20:38:08 - Feat.: - Title: Messi na lane Parížanov. Dostal by 40 miliónov ročne 05 - Modified: 2021-01-12 09:43:00 - Feat.: - Title: Toto je 10 jednoduchých krokov, ktoré vám KONEČNE pomôžu schudnúť!
27. apríl 2024 01:32