Biatlonistka Pavlína FialkováTASR/Branislav Račko

Slovenka dosiahla svoj najväčší úspech. Na majstrovstvách Európy získala druhé miesto

28.02.2016, 09:33
Biatlonistka Pavlína Fialková dosiala na šampionáte v Rusku svoj najväčší individuálny úspech v kariére.

Slovenská biatlonistka Pavlína Fialková dosiahla na ME v Rusku najväčší individuálny úspech v kariére. V nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km finišovala na striebornej pozícii, kontinentálnou šampiónkou sa v Ťumeni s náskokom osem sekúnd stala Nemka Luise Kummerová. Pre Slovensko to bol na majstrovstvách Európy druhý kov strieborného lesku. Prvý získala miešaná štafeta, v ktorej okrem Fialkovej štartovali Jana Gereková, Matej Kazár a Martin Otčenáš.

Fialková sa v nedeľu postavila na štart s číslom šesť a od začiatku sa zaradila na čelo priebežného poradia. Na strelnicu prišla ako prvá, no chybovala dvakrát a na Rusku Galinu Nečkašovú stratila takmer jednu minútu. Na druhej ležke však vyčistila všetky terče a posunula sa na priebežnú 12. pozíciu. Stratu na TOP 10 rýchlo zmazala a na treťom bežeckom úseku sa do nej prepracovala. Predposlednú streľbu sprevádzal nepríjemný vietor, len Nemka Kummerová zastrieľala bezchybne a dostala sa na čelo. Fialkovej nevyšiel jediný výstrel, čím sa držala v hre o medailu. Vďaka čistej stojke sa následne vyšvihla na druhú priečku za Kummerovú a skvelým bežeckým nástupcom v kopcoch si ju v záverečných metroch aj udržala.

Mladá Slovenka prežíva výbornú sezónu. Mimoriadne sa jej darilo na pretekoch SP v nemeckom Ruhpoldingu, kde najskôr v stíhačke na 10 km skončila šiesta a v následných vytrvalostných pretekoch na 15 km obsadila siedmu pozíciu. Po prvom striebre v Ťumeni, ktoré získala slovenská štafeta, sa naštartovala k výborným výkonom aj individuálne. V sobotňajšej stíhačke skončila s pol minútovou stratou na víťazku Nadeždu Skardinovovú z Bieloruska na piatej priečke a v nedeľu sa dokonca postavila na stupne víťaziek.

01 - Modified: 2024-02-25 14:13:11 - Feat.: - Title: Slovenská biatlonistka Kapustová získala na juniorských majstrovstvách striebro: "Postrážila som si streľbu" 02 - Modified: 2024-02-11 15:17:54 - Feat.: - Title: Francúzska biatlonistka Simonová má po troch štartoch tretie zlato: "Je to ako sen" 03 - Modified: 2024-01-26 09:30:00 - Feat.: - Title: Legenda sa vracia. Nasťa Kuzminová už dnes nastúpi na majstrovstvách Európy, môže sa postarať o biatlonový zázrak 04 - Modified: 2024-01-24 15:26:45 - Feat.: - Title: Prvý medailový zásah. Mladá Slovenka získala bronz na biatlonovom šampionáte 05 - Modified: 2023-10-10 10:11:01 - Feat.: - Title: Šampiónka je späť. Kuzminová ohlásila návrat, bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí
06. máj 2024 01:01