Ružomberok nevyužil možnosť stať sa lídrom

14.03.2004, 23:00

Futbalisti Banskej Bystrice zaváhali v 20. kole slovenskej Corgoň ligy, keď na domácej pôde nedokázali zdolať bratislavský Slovan (1:1). Zaváhanie zverencov Ladislava Molnára mohol využiť Ružomberok, ktorý by sa v prípade víťazstva v Trenčíne posunul na čelo ligovej tabuľky. Liptáci sa pod Matúšovým hradom síce ujali vedenia zásluhou Pospíšila, ale v závere zápasu nedokázali najtesnejší náskok udržať. Streleckú nemohúcnosť Trenčína v posledných zápasoch ukončil po individuálnej akcii Lietava. Domáci tak skórovali v lige po 358 minútach. Dôležité víťazstvo zaznamenali hráči Interu Bratislava, ktorí na domácej pôde privítali posledný Púchov. Súboj mužstiev namočených do boja o záchranu rozhodol gól Lembakoaliho v úvode stretnutia. V poslednom zápase kola zdolala Trnava Žilinu 2:1. Program 22. kola -- sobota: Púchov -- Trenčín, Dubnica -- Trnava, B. Bystrica -- Petržalka, Slovan -- Ružomberok, Žilina -- Inter (15)

B. Bystrica -- Slovan 1:1 (0:1)
Góly:
67. I. Bartoš -- 14. Onofrej, rozhodoval: Havrilla, 5 732 divákov.
Ladislav Molnár (tréner B. Bystrice): Toľko šťastia, koľko mal Slovan, som nezažil ani ako hráč, ani ako tréner. Mali sme veľké problémy so zostavou na tento zápas. Hráčom nemôžem nič vyčítať. Som rád, že po výprasku v Dubnici to bola opäť stará dobrá Dukla.
Jozef Adamec (tréner Slovana): Sme spokojní so ziskom bodu. V prvom polčase sa nám podarilo eliminovať útočné hroty Bystričanov. V druhom sme sa zamerali na bránenie a napokon sme radi, že si od lídra tabuľky vezieme bod.

Inter -- Púchov 1:0 (1:0)
Gól:
7. Lembakoali, rozhodoval: Šimon, 1 400 divákov.
Karol Pecze (tréner Interu): Po bojovnom usilovnom výkone sme získali tri dôležité body. Nemysleli sme v súboji na krásu hry. Mužstvá výkonom divákov nepresvedčili. Dôležitý bol zisk bodov.
Štefan Zaťko (tréner Púchova): Podali sme nesebavedomý výkon a boli sme potrestaní za jednu hrubú chybu v obrane. Po prestriedaní útoku som čakal zmenu, no tá neprišla.

Trenčín -- Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly:
85. Lietava -- 55. Pospíšil, rozhodoval: Kačenga, 1 397 divákov.
Anton Jánoš (šéftréner Trenčína): Na základe priebehu stretnutia môžeme byť s remízou spokojní. V prvom polčase nám chýbalo pri prechode do útoku viac pokoja a skôr sme loptu len nakopávali.
Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): Remíza je spravodlivá i keď nás mrzí, že sme nedotiahli zápas do víťazného konca. Za stavu 1:0 pre nás mal šancu Zošák, ale neuspel. V záverečných minútach sme sa zamerali najmä na udržanie výsledku.

Petržalka -- Dubnica 1:1 (0:0)
Góly:
54. Borbély -- 90. Kiška, rozhodoval: Minárčik, 2 992 divákov.
Vladimír Weiss (tréner Petržalky): Sme sklamaní, že sme zápas nedoviedli do víťazného konca. Dubnica si však svojím herným prejavom a disciplínou bod pýtala. Využila našu chybičku a vyrovnala.
Jozef Jankech (tréner Dubnice): Zápas mal taký priebeh, ako sa aj skončil, zaslúžene nerozhodne. Mali sme dobrý začiatok, potom však prišli naše nepresnosti, chýbala presná rozohrávka. V druhom polčase sa to zlepšilo a nakoniec sme vyrovnali.

Trnava -- Žilina 2:1 (1:1)