fínsko usa hokejTASR/AP

Fíni zdolali mladý americký výber, rozhodol Komarov

09.05.2016, 22:38

Hokejisti Fínska zdolali v pondelkovom dueli B-skupiny MS reprezentáciu USA tesne 3:2 a po troch odohratých zápasoch tak majú na konte plný počet deväť bodov. V tabuľke im patrí druhá priečka, vďaka lepšiemu skóre vedie Kanada. V zápase dvoch tímov nabitými mladými talentami sa hral rýchly korčuliarsky hokej, Američania dokázali s námahou zmazať dvojgólovú stratu, no o troch bodoch pre "Suomi" napokon rozhodol v presilovke skúsený Komarov.

Fíni odohrajú ďalší súboj v "slovenskej" B-skupine v stredu o 19.15 SELČ proti Maďarsku, USA po dvoch dňoch voľna nastúpia vo štvrtok o 15.15 v Petrohrade proti Francúzsku.

B-skupina (Petrohrad)

Fínsko - USA 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Koivu (Granlund, Aho), 13. Pihlström (Pulkkinen, Sallinen), 45. Komarov (Barkov, Jokinen) - 14. Vatrano (Matthews), 41. Murphy (Maroon, Larkin). Rozhodovali: Björk (Švéd.), Fraňo (ČR) - Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

zostavy:

Fínsko: Koskinen – Kukkonen, Ohtamaa, Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindell, Salmela – Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Aho, Koivu, Granlund – Laine, Barkov, Jokinen – Pulkkinen, Sallinen, Pihlström USA: Condon - Wideman, Hanifin, Skjei, Murphy, Warsofsky, Santini - Connor, Larkin, Foligno - Schroeder, Matthews, Vatrano - Motte, Compher, Hendricks - Hinostroza, Maroon, Wood - Fasching

V dueli medzi Fínskom a USA sa stretli dva mladé výbery produkujúce rýchly štýl s častou streľbou na bránku. Američania boli v útočnej tretine aktívnejší, ale prevahu na gól nepretavili a pykali. V 10. minúte sa Koivu ocitol na ľavom kruhu a nikým nekrytý poslal "Suomi" do vedenia. O štyri minúty neskôr na neho nadviazal Pihlström a Fíni viedli o dva góly. V 14. minúte však Vatrano využil zmätky vo fínskej obrane a náhodnou strelou znížil.

Druhá tretina pokračovala v nastolenom tempe. Fíni mali viac z hry a bližšie ku gólom, ale nepresadili sa a na začiatku tretieho dejstva pykali. Päťdesiattri sekúnd po jeho štarte našiel Larkin na kruhu Murphyho a ten príklepom vyrovnal.

Dlho sa však z tohto stavu netešili, v 45. minúte poslal severanov od opätovného vedenia Komarov, keď využil presilovku. Fíni si už tesný náskok ustrážili, Američanom nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

01 - Modified: 2024-04-25 21:36:56 - Feat.: - Title: Kampusy sú otrasené. Zatýkanie propalestínskych demonštrantov na amerických univerzitách pokračuje 02 - Modified: 2024-04-25 20:38:20 - Feat.: - Title: Americké akcie klesli kvôli údajom o ekonomike, výrazne oslabila Meta 03 - Modified: 2024-04-25 20:36:34 - Feat.: - Title: Americká armáda začala pri Gaze stavať mólo pre dodávky humanitárnej pomoci. Terajší koridor kontroluje Izrael 04 - Modified: 2024-04-25 19:28:05 - Feat.: - Title: Vedeli sme, že nemal spravodlivý súdny proces, tvrdí Weinsteinov právnik. Rozsudok zrušili 05 - Modified: 2024-04-25 18:59:51 - Feat.: - Title: Biden bojuje proti zmene klímy. USA zverejnili pravidlá na zníženie emisií pri výrobe elektriny
26. apríl 2024 05:22