Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2016, 12:52

Cibulková verí homeopatii a propaguje ju, hrozí jej však kvôli tomu problém

Cibulková verí homeopatii a propaguje ju, hrozí jej však kvôli tomu problém

Homeopatia pomáha, tvrdia populárni športovci na bilbordoch. Hoci známe osobnosti lieky propagovať nesmú, zákon neporušili, keďže nejde o reklamu na konkrétny liek. Medzi osobnosťami, ktoré chvália homeopatiká je aj tenistka Dominika Cibulková. Tá tvrdí, že kampaň podporila bez akéhokoľvek finančného alebo iného zisku.

"Verím tomu, aj môj tréner funguje na homeopatikách a vidím, že mu to pomáha," povedala Cibulková. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský tvrdí, že bilbordy sú neetické.

Podľa šéfa Slovenskej lekárnickej komory Ondreja Sukeľa je homeopatia nebezpečná v tom, že ľudia môžu zanedbať štandardnú liečbu. Bilbordami na podporu homeopatie sa zaoberá aj Rada pre reklamu, informuje denník SME na titulnej strane v článku s názvom "Športovci chvália roztoky".

Téme sa denník venuje aj na tretej strane v príspevku s názvom "Známe tváre na bilbordoch riešia pre etiku". Na tej istej strane prináša denník aj dva rozhovory: so šéfom Slovenskej lekárnickej komory Ondrejom Sukeľom pod názvom "Lekárnik: Je neúčinná ako placebo" a s tenistkou Dominikou Cibulkovou pod názvom "Cibulková: Moja prvá liečba".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.