Krátko zo športu

01.07.2002, 00:00

BASKETBAL. Výsledky 10. ročníku VC Slovenska žien v Myjave -- piatok: Slovensko "20" -- Česko 36:80, Slovensko "A" -- Nemecko "20" 86:67, sobota: Slovensko "A" -- Slovensko "20" 96:44, Česko -- Nemecko "20" 68:51, Česko -- SR 90:78. Konečné poradie: 1. Česko 6, 2. Slovensko "A" 5, 3. Nemecko "20" 4, 4. Slovensko "20" 3. (SITA)
CYKLISTIKA. Titul majstra Slovenska v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom si na spoločnom šampionáte českých a slovenských cyklistov v Milevsku vybojoval Martin Riška. (TASR)
FUTBAL. Novou posilou bratislavského Slovana sa stal 33-ročný defenzívny stredopoliar Peter Dzúrik, ktorý naposledy pôsobil v tíme mestského rivala Interu. Slovenský reprezentant podpísal s belasými dvojročný kontrakt. (TASR)
MOTORIZMUS. Cez víkend sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutočnili preteky Medzinárodných majstrovstiev v pretekoch automobilov na okruhoch. Najnáročnejšiu kategóriu, divíziu 4, ktorá mala až štvorhodinové vytrvalostné preteky, vyhrala slovenská posádka tímu Machánek racing s jazdcami Jirkom Malchárkom a Rudolfom Machánkom na automobile Porsche 911 GT. (SITA)
VODNÉ PÓLO. Reprezentanti Slovenska sa stali víťazmi turnaja o Holandský pohár v Oosterhoute. Ani vo svojom štvrtom zápase na turnaji proti domácej reprezentácii nezaváhali a po víťazstve 7:5 obsadili bez straty bodu prvé miesto. (SITA)

19. máj 2024 03:29