Štvorkajak potvrdil suverenitu

26.05.2003, 00:00

Dvojnásobní majstri sveta i Európy v K4 Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača potvrdili v 2. kole Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede svoju suverenitu, keď po sobotňajšom víťazstve (1 000 m) zvíťazili aj v nedeľu na polovičnej trati. Z ďalších disciplín na 500 m trati už mali slovenskí reprezentanti zastúpenie iba v B-finále. Marián Ostrčil obsadil v C1 tretiu priečku, Róbert Erban v K1 dopádloval štvrtý a jeho kolega Martin Chorváth šiesty. Marcela Erbanová skončila v B-finále K1 na deviatom mieste, dvojkajak Ivana Kmeťová, Martina Kohlová bol ôsmy. V nedeľu popoludní boli na programe finálové disciplíny na 200-metrovej trati. Slovenský štvorkajak v zložení Ladislav Belovič, Juraj Lipták, Martin Chorváth a Rastislav Kužel obsadil konečnú tretiu priečku. Prvé dve miesta si rozdelili domáci reprezentanti Maďarska. V A-finále C1 skončil ďalší slovenský reprezentant Marián Ostrčil na 9. mieste (41,848), z triumfu sa tešil Rus Maxim Opalev (39,868). Marcela Erbanová skončila v B-finále K1 na druhom mieste, Martina Kohlová obsadila siedmu priečku. "Najväčšiu radosť nám opäť urobil štvorkajak Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača. Zopakovali výkon zo soboty a jediní potvrdili stabilnú výkonnosť. Tá spočíva na systematickej práci, keď sa osvedčil už tradičný 100-dňový tréningový cyklus v klimaticky priaznivých podmienkach. Príprava bude teraz pokračovať v domácom prostredí v komárňanskej lodenici. K4 na dvestometrovej trati skončil tretí, rozhodoval fotofiniš, takže to bolo veľmi tesné. Chalani tiež podali dobrý výkon. Spokojný som ešte s Robom Erbanom, ktorý potvrdil vysokú výkonnosť a kvalitu už včera. Ostatní ešte musia popracovať, aby splnili vysoké očakávania," zrekapituloval výkony slovenských reprezentantov v Maďarsku reprezentačný tréner Pavol Blaho.

19. máj 2024 06:53