Roger FedererReuters

Federer titul vo Wimbledone nezíska. Po veľkej dráme končí v semifinále

08.07.2016, 18:28

Kanadský tenista Miloš Raonič zdolal v prvom piatkovom semifinále Wimbledonu Švajčiara Rogera Federera za 204 minút 6:3, 6:7 (3), 4:6, 7:5, 6:3 a postúpil do svojho premiérového grandslamového finále.

Jeho najlepším doterajším výsledkom na veľkej štvorke bolo semifinále Wimbledonu 2014, v ktorom podľahol práve Federerovi, a tohtoročného Australian Open. Stal sa prvým kanadským mužom, ktorý to dotiahol až do posledného duelu dvojhry na niektorom z grandslamových turnajov. Súper Raoniča vzíde z dvojice Andy Murray, Tomáš Berdych:

"Stále nie som hotový, väčší ohlas doma vyvolám finálovým víťazstvom. Veľmi mi pomohli tréneri John McEnroe a Carlos Moya, verím, že mi odovzdajú ešte mnoho skúseností."

Sedemnásobný miestny šampión nestanovil nový rekord v počte zápasových úspechov na Wimbledone, s 84 víťazstvami naďalej figuruje na čele spoločne s Jimmym Connorsom. Premožiteľa našiel až v jedenástom semifinále v All England Clube. "Je môj sen pripísať si ôsmy celkový triumf na tomto turnaji. To však nie je jediný dôvod, prečo pokračujem v kariére," citovalo čoskoro 35-ročného Švajčiara oficiálne twitterové konto podujatia.

Úvodné tri gemy prešli bez problémov na servise a zdalo sa, že tento trend bude pokračovať aj vo štvrtom. Federer však premrhal nádejný stav a Raonič získal jeho podanie. Brejk potvrdil, keď v najvyrovnanejšom geme dovtedajšieho priebehu pustil súpera iba na zhodu.

Švajčiar si do konca setu nevypracoval ani jeden brejkbal, Raoničovi tak na zisk dejstva stačila jediná využitá možnosť. Federer na úvod druhého setu zahral jubilejné 1200. eso na Wimbledone. Obaja protagonisti si v ňom udržali servis, za stavu 5:4 pre Švajčiara odvrátil Raonič štyri setbaly. Set tak dospel do tajbrejku, v ktorom rozhodol minibrejk po šiestej dvojchybe Kanaďana v zápase.

Prvé brejkbaly tretieho setu sa aj s prispením ďalšej Raoničovej dvojchyby ocitli v siedmej hre na rakete Federera. Ten premenil druhú príležitosť a čistými hrami na vlastnom podaní dosiahol dva gemy potrebné na víťazstvo v sete, ktorý ukončil štýlovo esom. "FedEx" mohol opäť prelomiť servis oponenta v piatom a deviatom geme štvrtého setu, ale Kanaďan odvrátil dovedna tri brejkbaly.

Napriek tomu, že Federer viedol 40:0, Raonič sa k setbalom dostal za stavu 6:5 vo svoj prospech. Využil tretí a vynútil si rozhodujúci piaty set. V ňom Raonič po tuhom boji prelomil podanie Federera vo štvrtej hre a stretnutie dopodával do víťazného konca.

01 - Modified: 2023-07-17 11:46:33 - Feat.: - Title: Celebrita Alcaraz ​prináša niečo, čo tenis ešte nikdy nemal. A k tomu zbrane Djokoviča, Federera aj Nadala 02 - Modified: 2023-07-17 05:49:33 - Feat.: - Title: Ďalší triumf pre Česko. Strýcová oslavuje druhý titul na Wimbledone 03 - Modified: 2023-07-15 15:10:04 - Feat.: - Title: Markéta Vondroušová na Wimbledone získala prvý grandslamový titul kariéry 04 - Modified: 2023-07-06 13:49:35 - Feat.: - Title: Do budovy školy v Londýne nabúralo vozidlo, následkom podľahlo jedno dieťa. Ďalších 8 ľudí je zranených 05 - Modified: 2023-07-03 18:19:48 - Feat.: - Title: Molčan prehral na Wimbledone v 1. kole dvojhry s Mikaelom Ymerom
19. apríl 2024 17:21