Ešte pred olympiádou v Riu sme písali o tom, ako dnes vyzerajú areály, ktoré hostili olympijské hry pred rokmi. Viacero športovísk má už svoju slávu za sebou, dnes sú opustené a zanedbané. Stali sa domovom pre zvieratá, sarajevský areál pre krasokorčuľovanie sa dokonca zmenil na cintorín, kde sú pochované obete občianskej vojny po rozpade Juhoslávie.
Podobne, ako iné mestá, aj Rio de Janeiro investovalo miliardy do rekonštrukcie a výstavby nových športovísk, čo sa nestretlo s pochopením obyvateľstva (písali sme tu). Mnoho ľudí sa preto pýtalo, ako dopadnú tamojšie športoviská, keď sa olympiáda skončí.
Arena do Futuro, kde sa konali zápasy v hádzanej, bude rozobraná a jej časti budú použité na výstavbu štyroch škôl v Riu a okolí, ktoré bude navštevovať 500 žiakov, píše portál grist.org. Architekt Manuel Nogueira tvrdí, že aréna je dizajnovaná tak, aby bola rýchlo rozobraná, transportovaná a prebudovaná. "Spôsob, akým sa presúva z jedného miesta na druhé pripomína lego," uviedol Nogueira.
Mesto má plány aj s areálom vodných športov, ktoré chce tiež rozobrať a z dielov postaviť dve komunitné plavecké centrá v iných častiach mesta. Z press centra má byť internát, ako uvádza fastcodesign.com.
V galérii si pozrite, aké plány má Rio de Janeiro s olympijskými športoviskami.