Pescara AtalantaReuters

Otrasy zasiahli aj taliansku ligu. V Pescare sa triasli tribúny

28.10.2016, 00:00
TasrTasr(vtr)(vtr)

Dve silné zemetrasenia v strednom Taliansku zasiahli aj zápas najvyššej futbalovej súťaže Serie A. Duel 10. kola medzi Pescarou a Atalantou Bergamo bolo na niekoľko minút prerušené. Otrasy so silou 6,2 stupňa Richterovej stupnice vyvolali na štadióne paniku medzi fanúšikmi. Tých bolo na tribúnach vyše 13-tisíc. Po krátkom prerušení sa duel napokon dohral a hosťujúca Atalanta zvíťazila najtesnejším rozdielom 1:0 vďaka gólu Mattiu Caldaru zo 60. minúty zápasu.

Prvé zemetrasenie s magnitúdou 5,4 stupňa spôsobilo otrasy už hodinu a pol pred výkopom, druhé a silnejšie pocítili ľudia na štadióne po polhodine hry. Podľa agentúry AP sa tribúny triasli viac ako desať sekúnd. V radoch fanúšikov vypukla panika, viacerí z nich opustili štadión. „V tom čase sme si nič nevšimli, keďže sme boli v pohybe. Až keď začali fanúšikovia kričať a odchádzať zo štadióna, pochopili sme, čo sa stalo,“ povedal obranca Pescary Hugo Campagnaro.

Rozhodca prerušil zápas približne na štyri minúty, pokračovalo sa v nezvyčajne ponurej atmosfére. „Na trávniku sme nič necítili, ale spoluhráči mi hovorili, že striedačka sa triasla,“ uviedol autor jediného gólu Caldara. Zo štadióna neboli v dôsledku zemetrasenia hlásené žiadne zranenia.

Epicentrum oboch otrasov sa nachádzalo v údolí Valnerina v hornatom území medzi mestami Macerata a Perugia, približne 180 km od Stadio Adriatico v Pescare. Prírodné sily zasiahli aj do ďalšieho zápasu stredajšieho programu Serie A. Väčší časový sklz než súboj v Pescare nabralo stretnutie vo Florencii, kde sa domáca Fiorentina stretla s Crotone. Duel bol v prvom polčase prerušený pre silný dážď a podmočený trávnik a pokračovalo sa až po takmer hodinovej prestávke. Zápas sa napokon skončil remízou 1:1.

01 - Modified: 2024-04-27 20:55:55 - Feat.: - Title: Indonézsky ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie, škody však zrejme nespôsobilo 02 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 03 - Modified: 2024-04-23 21:32:21 - Feat.: - Title: Športové hnutie si chváli nové ministerstvo. Keketi hľadá možnosti na podporu aj z Tiposu 04 - Modified: 2024-04-21 21:16:35 - Feat.: - Title: Real Madrid 05 - Modified: 2024-04-23 13:46:35 - Feat.: - Title: FNC 6 priniesol výhru Fikiho Sulíka aj bizarný ženský súboj. Tlkanec ustál nemožné, Flexking zostáva neporazený
28. apríl 2024 08:16