Bicek pri dvoch inkasovaných góloch

02.06.2003, 00:00
HNHNSITASITATASRTASR

Prvé víťazstvo vo finálovej sérii Stanleyho pohára zaznamenali hokejisti Anaheimu. V sobotňajšom treťom stretnutí využili výhodu domáceho prostredia, v ktorom zdolali New Jersey 3:2 po predĺžení a znížili stav série hranej na štyri víťazstvá na 1:2. O víťazný gól sa postaral v siedmej minúte nadstaveného času Ruslan Salej. Bieloruský obranca prekvapil gólmana Martina Brodeura strelou od modrej čiary po vyhranom buly veterána Adama Oatesa proti Pascalovi Rheaumeovi. "Je to určite najdôležitejší gól v mojej kariére. V takej situácii, v akej som sa ocitol, nezostáva nič iné, ako vystreliť na bránku," vyhlásil Salej. Anaheim zaznamenal v tomto stretnutí prvé góly v sérii, keďže prvé dva zápasy prehrali zhodne 0:3. "Vedel som, že na domácom ľade sa náš výkon zlepší. Dôležité bolo, že sme začali lepšie korčuľovať. Bol to jednoznačne zatiaľ náš najlepší zápas v sérii," povedal Babcock. Jeho tímu tesné zápasy v play-off vychádzajú veľmi dobre. Až jedenásť duelov tohtoročnej vyraďovacej časti sa totiž skončilo jednogólovým triumfom Anaheimu, z toho šesť v predĺžení. "Na takéto zápasy sme si zvykli už počas základnej časti. Dôležité je urobiť čo najmenej chýb," vyjadril sa kapitán domácich Paul Kariya. Anaheim svoj výkon oproti zápasom na ľade Devils očividne zlepšil. V prvých dvoch zápasoch vystrelili jeho hráči zhodne po 16 striel, kým v tom treťom už 33. Po štvrtý raz nastúpil na zápas play-off v tíme New Jersey aj slovenský krídelník Jiří Bicek. Dvadsaťpäťročný rodák z Košíc odohral vo svojej tretej sezóne vo finálovej sérii viac ako 22 minút, avšak tentoraz sa celému štvrtému útoku "diablov" príliš nedarilo. Center Pascal Rhaume i krídelníci Jim McKenzie a Bicek, ktorý odohral necelých šesť minút (5:30 min), boli pri dvoch inkasovaných góloch. Štvrté stretnutie je na programe zajtra od 2.00 hod. SEČ opäť na ľade Anaheimu.