12.04.2017, 00:00

Základná časť NHL skončila. Pozrite si päť najzaujímavejších faktov o Slovákoch

Priemerný plat hráčov je najnižší za ostatných deväť rokov. Tu sú najzaujímavejšie fakty z práve skončenej základnej časti.

Po rokoch dominancie Mariána Hossu a Zdena Cháru je aktuálne najlepšie plateným Slovákom v NHL Andrej Sekera. Ročne zarobí 6,5 milióna dolárov.
Zdroj: Reuters

Titul najproduktívnejšieho Slováka v základnej časti NHL obhájil po roku útočník Tomáš Tatar. Do hry zasiahlo v tejto sezóne 13 našich hokejistov vrátane dvoch brankárov Haláka a Budaja, čo je o jedného viac ako vlani. A do bojov o slávny Stanleyho pohár môže zasiahnuť až osem hráčov spod Tatier. To sú základné fakty, ktoré priniesla nedávno skončená základná časť stého ročníka najprestížnejšej hokejovej súťaže sveta. HN sa pozreli detailnejšie na úspešnosť Slovákov v tejto jubilejnej sezóne, ich finančné ohodnotenie a prínos pre mužstvo. Pozrite si päť najzaujímavejších skutočností, ktoré vyplynuli z odohratia 1 230 zápasov, a ich porovnanie s tým, ako sa najlepším slovenským hokejistom darilo v minulých rokoch.

1. Rapídny pokles príjmov
Pozoruhodné zistenie priniesol pohľad na príjmy našich hokejistov v zámorskej profilige. Podľa prepočtov je priemerný plat Slováka v NHL v tejto sezóne najnižší za posledných deväť rokov – konkrétne 2,69 milióna dolárov. Na porovnanie, vlani dokázali naši hráči zarobiť o vyše 600-tisíc dolárov viac. Dôvodom výrazného poklesu týchto príjmov je pokles mzdy v dlhodobých kontraktoch Mariána Hossu a Zdena Cháru. Plat trojnásobného držiteľa Stanleyho pohára a lídra Chicago Blackhawks Hossu medziročne klesol o takmer štyri milióny dolárov, príjem Cháru o dva milióny. Za týmto znížením nie je slabšia výkonnosť, súvisí skôr s vekom oboch slovenských legiend a v prípade Hossu aj s dlhodobou stratégiou klubu.

2. Najvýhodnejší bol Pánik
Z pohľadu hodnoty za peniaze, čiže pri pohľade pomer ročného platu k získaným bodom do produktivity, vychádza jednoznačne najlepšie zo Slovákov útočník Chicago Blackhawks Richard Pánik. Jeden získaný bod vyšiel jeho

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.