Slovenský hokejista v drese Calgary Flames Martin Pospíšil a hráč New Jersey Devils Timo Meier v zápase zámorskej NHL New Jersey Devils - Calgary Flames v Newarku. FOTO: TASR/AP

Pospíšil v noci bodoval ako jediný zo Slovákov v NHL, Nečas zaznamenal hetrik

09.02.2024, 08:03

Spomedzi Slovákov boli v akcii aj Martin Fehérváry a Erik Černák – taktiež bez bodového zápisu.

Slovenský hokejista Martin Pospíšil si pripísal v zámorskej NHL jeden bod za asistenciu. Prispel tak k víťazstvu Calgary, ktorá vyhralo na ľade New Jersey 5:3. Za domácich sa predstavil jeho krajan Šimon Nemec, ktorý nebodoval. Spomedzi Slovákov boli v akcii aj Martin Fehérváry a Erik Černák – taktiež bez bodového zápisu. Hetrikom sa blysol Čech Martin Nečas, ktorého Carolina zdolala Colorado 5:2.

Pod triumf Flames sa podpísal aj brankár Jacob Markström, ktorý zaznamenal 37 úspešných zákrokov. Za domácich tak nevyšiel návrat Jackovi Hughesovi, od začiatku januára vynechal 11 zápasov pre zranenie v hornej časti tela. Po góle a asistencii zaznamenali za hostí Andrew Mangiapane a Connor Zary.

Práve jemu asistoval v 24. minúte Pospíšil pri presnom zásahu na 2:1. Zápas ukončil s jedným plusovým bodom, dvoma strelami na bránku i hitmy a 12:23 minútami na ľade. Na konci stretnutia dostal dvojminútový trest za podrazenie. Nemec nastúpil v prvom útoku Devils a odohral 15:54 min.

Černák asistoval v NHL, Tampa Bay však prehrala na ľade New Yorku Rangers

Washington prehral na ľade Floridy 2:4, víťazný gól vsietil v 55. minúte Ryan Lomberg a skóroval tak po 35 zápasoch. Na všetkých ostatných góloch Floridy sa podieľal Matthew Tkachuk a prispel k šiestej prehre Capitals za sebou.

Úvodný gól padol do domácej bránky – skóre otvoril Alexander Ovečkin. V prvom útoku bol s kapitánom aj Fehérváry, ktorý strávil na ľade 17:32 minúty, mal jednu mínusku a dve trestné minúty za seknutie.

Prehru so svojím tímom zaznamenal taktiež Erik Černák, ktorého Tampa ťahala za kratší koniec na ľade New Yorku Islanders (2:6).  Po góle i asistencii mali za domácich Bo Horvat a Mathew Barzal. Černák bol v druhom útoku s mínuskou, dvoma strelami na bránku i hitmi a 22:42 minútami na ľade.

K triumfu Caroliny výrazne prispel okrem Nečasa aj Teuvo Teräväinen, ktorý mal štyri asistencie. Avalanche prehrali tretí duel v rade.

01 - Modified: 2024-02-07 16:35:28 - Feat.: 1 - Title: Slafkovského zaujímavá štatistika. Neviem, prečo to tak je, ten nepomer je naozaj enormný, diví sa odborník 02 - Modified: 2024-02-07 07:58:39 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský zažiaril v NHL. Prvýkrát strelil dva góly a prispel k výhre Montrealu 03 - Modified: 2024-01-29 06:05:07 - Feat.: 1 - Title: Seattle zdolal Columbus, k výhre pomohol aj Tatar 04 - Modified: 2024-01-28 11:11:22 - Feat.: 1 - Title: Pospíšil už nie je na listine zranených hráčov, trénoval s Flames 05 - Modified: 2024-01-28 06:15:56 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský skóroval, no Montrealu ani to nestačilo na výhru
01 - Modified: 2024-04-26 05:50:51 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 05 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert
26. apríl 2024 07:59