Panthers sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off. Bobrovskij dosiahol čisté konto

09.06.2024, 07:46

Oilers prvýkrát v tohtoročnej vyraďovacej časti nestrelili v zápase gól.

Hokejisti Floridy Panthers sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off NHL. V noci na nedeľu zdolali v úvodnom zápase Edmonton Oilers 3:0. Domáci brankár Sergej Bobrovskij zaznamenal 32 úspešných zákrokov a dosiahol tretie čisté konto v kariére vo vyraďovacej časti. Druhý súboj finálovej série o Stanleyho pohár je na programe v noci na utorok opäť na ľade Floridy (2.00 SELČ).

Panthers strelili po jednom góle v každej tretine. V štvrtej minúte sa po prihrávke Aleksandra Barkova presadil Carter Verhaeghe. Krídelník prvej formácie zaznamenal desiaty presný zásah v tohtoročnej play off a už len jeden gól mu chýba na vyrovnanie klubového rekordu Matthewa Tkachuka (11 v sezóne 2022/23).

V úvode druhej časti našiel Sam Bennett spoza bránky Evana Rodriguesa, ktorý zvýšil na 2:0. Triumf domácich potvrdil päť sekúnd pred koncom tretej tretiny zakončením do prázdnej brány Eetu Luostarinen.

Hráči Edmontonu boli v stretnutí strelecky aktívnejší (32:18), ale ani raz neprekonali Bobrovského. Kapitán hostí Connor McDavid, ktorý s 31 bodmi (5+26) vedie produktivitu play off, nebodoval po štyroch dueloch. Oilers prvýkrát v tohtoročnej vyraďovacej časti nestrelili v zápase gól.

01 - Modified: 2024-09-03 16:23:27 - Feat.: - Title: Nemecký hokejista bude od budúceho leta najlepšie plateným hráčom v NHL. Zarobí desiatky miliónov dolárov 02 - Modified: 2024-08-30 12:51:11 - Feat.: - Title: Zomrela hviezda NHL. Počas tragédie prišiel o život aj hokejistov brat 03 - Modified: 2024-07-11 20:26:44 - Feat.: - Title: Budaj mieri do elitnej spoločnosti ako tréner. Skvelý rečník, ktorý to má v hlave zrovnané, chváli ho Lašák 04 - Modified: 2024-07-06 06:43:56 - Feat.: - Title: Regenda bude pokračovať v NHL. Slovenský útočník podpísal s Anaheimom nový kontrakt 05 - Modified: 2024-07-04 22:22:30 - Feat.: - Title: Slovan angažoval Kanaďana Hoelschera. Má výborné štatistiky, tvrdí Dočekal
08. september 2024 00:13