ottawaReuters

Ottawa tesne porazila Pittsburgh, vynútila si rozhodujúci siedmy zápas

24.05.2017, 07:44

Hokejisti Ottawy Senators sa otriasli z prehry 0:7 a triumfovali v šiestom stretnutí finále play off Východnej konferencie NHL na domácom ľade nad Pittsburghom Penguins 2:1, čím vyrovnali stav série na 3:3. Pittsburgh prestrieľal kanadského súpera v pomere 46:30, ale doplatil na slabú efektivitu.

V bránke Sens žiaril Craig Anderson, ktorý chytil 45 striel, z toho polovicu 22 v druhej tretine. O triumfe "senátorov" rozhodol v 42. minúte Mike Hoffman. Rozhodujúci siedmy zápas je na programe v noci na piatok o 02.00 h SELČ. Do finále bojov o Stanleyho pohár sa už prebojoval víťaz Západnej konferencie, ktorým sa stal Nashville Predators.

play off NHL /na štyri víťazstvá/

šiesty zápas finále Východnej konferencie

Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 34. Ryan (Turris, Karlsson), 42. Hoffman (Claesson, MacArthur) - 25. Malkin (Cole, Wilson). Brankári: Anderson - Murray, strely na bránku: 30:46, 18.111 divákov.

/stav série: 3:3/

01 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 02 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 03 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 04 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 05 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov
28. apríl 2024 16:54