Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2017, 21:40

Pozrite sa na spomalené video incidentu, po ktorom vylúčili Sagana z Tour. Mal byť naozaj diskvalifikovaný?

Video naznačuje, že Cavendish nemohol zabrániť pádu ešte predtým, než Sagan vystrčil lakeť.

Pozrite sa na spomalené video incidentu, po ktorom vylúčili Sagana z Tour. Mal byť naozaj diskvalifikovaný?
Zdroj: Reuters

Rozhodcovská komisia vylúčila slovenského cyklistu Petra Sagana z Tour de France. Podľa nej je slovenská cyklistická hviezda zodpovedná za pád Brita Marka Cavendisha v dramatickom špurte štvrtej etapy.

​Objavilo sa však video, ktoré naznačuje, že Saganova vina na Britovom páde nebola zďaleka taká veľká. 

Niekoľko metrov pred cieľom vystrčil jazdec tímu Bora-Hansgrohe, podľa záverov komisie, lakeť a zasiahol Cavendisha, ktorý vletel do bariéry. Následne po ňom prešli aj ďalší jazdci.

Na portáli YouTube sa objavilo spomalené video, ktoré naznačuje, že Cavendish padal ešte skôr, ako Sagan vystrčil lakeť.

Video s názvom "Look at this and judge (Pozri sa na toto a súď)" obsahuje "bubliny" s textom, ktoré tvrdia, že Brit nemal šancu udržať sa na bicykli a to ešte predtým, ako Sagan vystrčil svoj lakeť jeho smerom.

Po jeho vzhliadnutí sa vynára viacero otázok. Bol Sagan naozaj priamo zodpovedný za Cavendishov pád? Bolo jeho počínanie tak nebezpečné, že musel byť vylúčený? Neunáhlila sa komisia s rozhodnutím?

Pozrite si video a posúďte sami:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.