Slovenská poštová známka z emisného radu Umenie: Alfons Mucha získala 5. miesto v súťaži Grand Prix de l'exposition WIPA (Wiener Internationale Postverzeichen Ausstellung), organizovanej vo Viedni od roku 1981. Niektorí filatelisti ju považujú za najprestížnejšiu medzinárodnú súťaž o najkrajšiu známku sveta. V nominálnej hodnote 1,20 eura vyšla v náklade 80-tisíc kusov, jej autorom je František Horniak.
Známka sa zaradila za úspešné známky z Rakúska, Česka, Maďarska a Holandska. Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky je to už deviate ocenenie na tejto súťaži. Táto známka získala už koncom roka 2015 všetky najprestížnejšie domáce ocenenia udeľované generálnym riaditeľom Slovenskej pošty a ministrom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. "Keďže pošta prihlasuje do medzinárodných súťaží o najkrajšie známky Európy a sveta vždy tú emisiu poštovej známky, ktorá získala ocenenie „krištáľovej známky“ za najlepšiu výtvarne a technicky realizovanú emisiu známky, udeľované generálnym riaditeľom Slovenskej pošty, aj do tejto súťaže bola prihlásená práve poštová známka vytlačená v spoločnosti Poštovní tiskárna cenin Praha, a. s., technikou oceľotlače z plochých platní v kombinácii s ofsetom," TASR informovala hovorkyňa SP Iveta Dorčáková. SP vydala známku 25. novembra s motívom jediného monumentálneho obrazu jedného z najvýznamnejších umelcov obdobia secesie Alfonsa Muchu, ktorý sa nachádza na území Slovenska.
Originál veľkorozmerného obrazu, ktorý je predlohou známky, visí v reštaurácii kúpeľného domu Thermia Palace v Piešťanoch. Mal pohnutý osud. Alfons Mucha ho namaľoval na znak vďaky za uzdravenie jeho dcéry v roku 1932 a dal mu názov Buď pozdravený požehnaný prameň zdravia alebo Uzdravená dievčina. Na známke je detail s dcérou svetoznámeho maliara, ktorý za ňou do Piešťan opakovane prichádzal. V roku 2000, po privatizácii kúpeľov, obraz ukradli. Do intenzívneho pátrania po vzácnom diele bol zapojený aj Interpol, ale pridali sa i kúpeľní hostia a zberatelia. V roku 2004 sa obraz podarilo zachytiť pri odovzdávaní nasadenému kupcovi. Po nutnom reštaurovaní sa na pôvodné miesto vrátil v roku 2006. V súvislosti s uvedením známky pripravilo piešťanské Balneologické múzeum v novembri 2015 vo Vile dr. Lisku výstavu Alfons Mucha. Boli na nej unikátne fotografie, originálne diela, katalógy a publikácie zapožičané zo zbierok Múzea Brněnska a Poštového múzea v Prahe.