Nepochybne najkrajšou časťou diaľnice D1 je úsek, ktorý lemuje časť od Liptovskej Mary až po Vysoké Tatry. V slnečnom počasí je tento úsek cesty veľkým zážitkom. Dáme vám však malé odporúčanie. Pri ceste smerom na východ odbočte z diaľnice pri výjazde Važec a pokračujte ďalej na Tatranskú Štrbu, kde sa následne späť môžete vrátiť na diaľnicu. Tento približne 13 kilometrový úsek, ktorý vás zdrží maximálne len 10 minút, vám odhalí krásny pohľad na Nízke a zároveň aj Vysoké Tatry. Okrem toho pri ceste späť na diaľnicu už za Tatranskou Štrbou budete míňať malé jazierko s krásnou panorámou na Vysoké Tatry.HN/Drahomír Piok
StoryEditor

Vysoké Tatry štartujú týždeň podujatí. Okrem športu a kultúry privítajú známe osobnosti

13.03.2018, 08:34
Autor:
tasrtasr
Vo Vysokých Tatrách štartuje v utorok seriál podujatí, dni mesta budú počas tohto týždňa plné športu a kultúry.

„Jednotlivé akcie sú určené pre všetky generácie Tatrancov. Deti z materských škôl v utorok kreslia s úžasným človekom a skvelým ilustrátorom Miroslavom Regitkom. Žiaci základných škôl si v stredu 14. marca zalyžujú a zasúťažia v obrovskom slalome na svahu Interski a dospelí budú mať možnosť sa v ďalších dňoch kultúrne vyžiť,“ priblížil vedúci oddelenia kultúry a športu na Mestskom úrade vo Vysokých Tatrách Ján Bedník.

Zámerom radnice je, aby si dni mesta pripomenula čo najširšia tatranská verejnosť, keďže dátum 15. marec 1947 , t. j. zlúčenie tatranských osád do jednotného samosprávneho celku, je veľmi významný a dôležitý.

Seriál podujatí začal písať svoju prvú kapitolu v roku 2007, keď si mesto pripomínalo 60. výročie svojho vzniku, tento rok tak pôjde už o 12. ročník.

„Súčasťou bohatého programu bude vo štvrtok 15. marca Tatranský galavečer v Kúpeľoch Nový Smokovec, kde si opäť pripomenieme veľké osobnosti Tatier. Do Tatranskej športovej siene slávy uvedieme Jindřicha Reitmayera in memoriam. Široká verejnosť ho vníma nielen ako tatranskú hokejovú legendu, ale aj ako lekára, ktorý zdravotne zabezpečoval množstvo významných športových podujatí vo Vysokých Tatrách,“ upozornil Bedník.

Cenu primátora za Čin roka 2017 získal známy slovenský filmár Pavol Barabáš. S filmom Sloboda pod nákladom s jedinečným námetom tatranského vysokohorského nosičstva získal 13 ocenení na najvýznamnejších svetových festivaloch horských filmov.

Cena mesta za celoživotné dielo poputuje do rúk učiteľky Marty Šimovej, ktorá bola zároveň jednou zo spoluzakladateliek profesionálnej Tatranskej horskej služby a vôbec prvá žena vysokohorská záchranárka na území vtedajšieho Československa.

V piatok vyvrcholia Dni mesta Vysoké Tatry vernisážou výstavy fínskeho architekta a dizajnéra Alvara Aalta pod názvom Aaltova príroda vo Vile Flóra v Starom Smokovci.

01 - Modified: 2024-05-18 07:00:00 - Feat.: - Title: Slováci sa dnes postavia proti hokejovému výberu Francúzka. Tento kvíz preverí, čo všetko viete o krajine galského kohúta 02 - Modified: 2024-05-16 15:18:21 - Feat.: - Title: Akciový index Dow Jones prvýkrát prekonal hranicu 40-tisíc bodov 03 - Modified: 2024-05-15 15:56:46 - Feat.: - Title: Americký dolár po správe o vývoji aprílovej inflácie v USA klesá 04 - Modified: 2024-05-17 09:30:00 - Feat.: - Title: Máš rád Londýn a vraciaš sa tam? Prinášame tipy na menej známe miesta, kde ťa neprevalcujú turisti 05 - Modified: 2024-05-14 14:00:00 - Feat.: - Title: Od pol desiatej žiadny alkohol, ani "happy hours". Na Malorke a Ibize sa sprísnia podmienky v rezortoch
menuLevel = 2, menuRoute = style/cestovanie, menuAlias = cestovanie, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
18. máj 2024 11:07