„Toto mesto určite nebude nič pre mňa,“ pomyslela som si pri balení na týždňový pobyt v Dubaji. Viac som sa azda ani nemohla mýliť. Keď som priateľom a známym povedala, že ma čaká cesta do Spojených arabských emirátov, počula som rôzne reakcie. „Tam bude už teraz sto stupňov!“ Alebo: „Vyhrala si v lotérii?“ A v neposlednom rade: „Však tam je len piesok a mrakodrapy!“
Pohľad, ktorý na Dubaj máme, je neuveriteľne ovplyvnený sociálnymi sieťami a tým, čo nám ľudia chcú z tejto metropoly ukázať. Dnes som im vďačná, keďže som vďaka svojim predsudkom bola schopná ostať prekvapená nie raz, ani dvakrát, ale minimálne päťdesiatkrát.
Dubaj je mesto, kde sa tradície stretávajú s modernými vplyvmi a vytvárajú jedinečnú kultúrnu zmes. Naozaj nie je len symbolom luxusu a modernej architektúry, aj keď je v ňom čo obdivovať aj z tejto perspektívy, o tom niet pochýb.
Z mojej skúsenosti je však najmä miestom, kde sa môžete ponoriť do bohatého kultúrneho dedičstva, ktoré odzrkadľuje sebavedomie a pohostinnosť jeho obyvateľov. A jedným z najvýraznejších prvkov tejto kultúry je jedlo. Pozrime sa teda bližšie na to, ako kultúra ovplyvňuje jedálny lístok v Dubaji, aké sú typické miestne špeciality a aké zaujímavé jedlá a reštaurácie stoja za to objaviť pri návšteve tohto ohromujúceho mesta na Blízkom východe.
Naša návšteva sa konala počas ramadánu. Sviatok v znamení pôstu a modlitieb nabáda na predstavy o hlade a absencii zábavy. Opak bol pravdou.
Zostáva vám 85% na dočítanie.