„Myslím, že ľudia pochopili, že Gurmán fest nie sú žiadne ďalšie hody ani ďalší festival, kde by sa predávali klobásy. Vedia, že našou filozofiou je ukázať skutočne tých najlepších,“ povedal riaditeľ festivalu Gurmán Fest Bratislava Radoslav Nackin. Najväčší gastronomický sviatok štartuje už dnes v Medickej záhrade v Bratislave.
Návštevníci sa stretnú s najlepšími kuchármi ako napríklad už dnes s Marcelom Ihnačákom a Martinom Korbeličom, celkovo to bude 54 šéfkuchárov v 26 reštauráciách z 10 krajín sveta, a budú môcť ochutnať ich delikatesy. Spoznajú najkvalitnejšie slovenské reštaurácie a hotely, vyhlásených someliérov, barmanov, sládkov, baristov a ďalších odborníkov. Večer bude patriť cene Gurmán award pre najlepšie reštaurácie a kuchárov roka u nás.
Návštevníci budú mať možnosť v sobotu naživo vidieť variť aj japonského kuchára a s michelinovou hviezdičkou Ichira Kubotu. Nebude chýbať ani varenie médií. Tento rok má festival aj niekoľko noviniek, jednou z nich je nedeľná Starostovská džemovačka, kde budú naši primátori pripravovať svoj obľúbený džem. Minulý rok na Gurmán fest prišlo vyše 16-tisíc ľudí
Vyhodnotenie súťaže: tri kurzy varenia v Škole varenia, ktoré organizuje Gurmán klub vo Svätom Jure v hodnote 80 eur získavajú Gabriela Harsányová, Slavomíra Páleníková a Zlatica Grígelová.
StoryEditor
Nemyslite na klobásy, vychutnajte si umenie
Festival Gurmán fest sa uskutoční počas víkendu Medickej záhrade v Bratislave.