StoryEditor

Krátko z kultúry

26.03.2009, 13:25
Autor:
kulkul
V novom filme Woodyho Allena si zahrá aj Nicole Kidman. Svoju účasť na bezmennom projekte zatiaľ potvrdili Antonio Banderas, Naomi Watts, Freida Pinto, Josh Brolin a Anthony Hopkins.

V novinke Woodyho Allena si zahrá aj Nicole Kidman
Bratislava – V novom filme Woodyho Allena si zahrá aj Nicole Kidman. Svoju účasť na bezmennom projekte zatiaľ potvrdili Antonio Banderas, Naomi Watts, Freida Pinto, Josh Brolin a Anthony Hopkins. O produkciu snímky, ktorú by mali nakrúcať v lete v Londýne, sa postarajú Letty Aronson, Steve Tenenbaum a Jaume Roures.

Financovať ju bude španielska spoločnosť Mediapro, ktorá stála aj za úspešným filmom Vicky Cristina Barcelona (2008). Zatiaľ posledný Allenov projekt – romantická komédia Whatever Works – by sa mal do kín dostať v júni. Informácie zverejnila internetová stránka www.variety.com.
(sita)

Sean Penn si zahrá v komédii The Three Stooges
Bratislava – Dvojnásobný držiteľ Oscara Sean Penn si zahrá v komédii The Three Stooges inšpirovanej triom komikov z dvadsiatych a tridsiatych rokov 20. storočia. Snímka by však nemala byť životopisom, ale skôr komédiou založenou na žartoch trojice v zložení Moe Howard, Curly Howard a Larry Fine. Sean Penn pritom v komédii nehral od roku 1989, keď účinkoval v snímke Nie sme anjeli. S nakrúcaním by sa malo začať po tom, ako Penn dokončí drámu Cartel – pravdepodobne na jeseň a premiéru tvorcovia plánujú na rok 2010. Štyridsaťosemročný Penn by mal vo filme Petra a Bobbyho Farrellyovcov stvárniť Larryho. Ďalších dvoch z trojice – Curlyho a Moea – by si mali zahrať Jim Carrey a Benicio Del Toro.
(sita)

Speváčka Amy MacDonald pripravuje nový album
Bratislava – Škótska speváčka a skladateľka Amy MacDonald sa rozhodla skončiť s propagovaním debutového albumu This Is The Life (2007) a pripravovať materiál na novú nahrávku. „Ešte mám pred sebou dva koncerty v Paríži a potom budem mať tri mesiace voľno, aby som dala dokopy niekoľko skladieb a začala nahrávať,“ citovala hviezdu internetová stránka DigitalSpy.co.uk. „Už mám pár piesní, s ktorými som spokojná. Je naozaj výborné, keď mám čas pripravovať vlastné veci a nikto na mňa netlačí,“ dodala 21-ročná hudobníčka, ktorá tvrdí, že jej vlastnú tvorbu najviac ovplyvňujú kapely Travis a The Libertines.
(sita)

Autorom dvoch najdrahších českých obrazov je František Kupka
Bratislava – Na aukcii v Prahe v stredu predali druhý najdrahší český obraz. Za dielo Zhroucení vertikály od maliara Františka Kupku zaplatil nový majiteľ 22 miliónov českých korún (približne 806-tisíc eur). Vyvolávacia cena obrazu bola 20,5 milióna korún (približne 751-tisíc eur). Do prekonania aukčného rekordu chýbalo 101-tisíc korún (približne 3 700 eur). Dvadsaťmiliónovú hranicu prekonali doteraz len tri výtvarné diela. Rekord drží ďalší Kupkov obraz Élévation (Výšky) IV, ktorý vydražili za 22,1 milióna korún (približne 809-tisíc eur). Na tretej priečke sa nachádza obraz Spící od maliarky Toyen, ktorý predali v nedeľnej dražbe za vyvolávaciu cenu 20 miliónov (733-tisíc eur).

František Kupka namaľoval obraz Zhroucení vertikály, ktorý je súčasťou série Vertikálny a diagonálny plán, vo svojom parížskom ateliéri. Dielo pôvodne kúpil slávny galerista Louis Carré priamo od maliara v Puteaux v Paríži. Milovníci výtvarného umenia ho mohli vidieť napríklad na Kupkovej svetovej výstave v roku 1989 v Múzeu moderného umenia v Paríži.
(sita)

menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
17. august 2022 04:14