StoryEditor

Na country Lodenicu prídu Nedvědi, Lenka Filipová aj Čechomor

24.03.2011, 18:13
Autor:
TASRTASR

Posledný augustový víkend bude piešťanský autokemp patriť už tradične hudobnému festivalu Lodenica. Priaznivcov folku, country a trampskej hudby privíta v dňoch 26. a 27. augusta Lodenica už po 13-krát. Známe sú aj prvé mená účinkujúcich, medzi ktorými nechýbajú ani dlhoroční zástupcovia tohto žánru Jan a František Nedvědi, Lenka Filipová či skupina Čechomor. Informáciu pre TASR poskytol PR manažér podujatia Ján Kakaščík.

Festival Lodenica začal prípravy na tento ročník 2011 už pod novým vedením, ktorým je piešťanská agentúra Duna. Jej majiteľ Dušan Drobný pre médiá uviedol: "Poznám tento festival, som jeho pravidelným účastníkom, poznám jeho potenciál a myslím, že máme na čom stavať. Budeme sa snažiť, aby sme nielen udržali výborný štandard festivalu, ale ho ešte aj vylepšili. Čo sa týka dramaturgie, všetko ostáva v zabehnutých koľajach, o čom svedčia aj prvé mená, ktoré sme zverejnili."

Bratskú dvojicu Jan a František Nedvědi netreba nikomu zvlášť predstavovať, rovnako aj Lenku Filipovú, ktorá príde na Lodenicu už štvrtýkrát. Tento rok príde aj vizovická formácia Fleret a skupina Čechomor, ktorá patrí k pravidelným účastníkom. Domáce farby bude hájiť piešťanská skupina spievajúca trnavským dialektom Slniečko alebo Punto & rybacé hlavy a minuloročný víťaz prestížnej ceny Michala Tučného - skupina Neznámi zo Šterús pri Piešťanoch. Okrem koncertov je naplánovaný aj bohatý sprievodný program pre malých aj veľkých na brehu jazera Sĺňava v prírodnom amfiteátri.

menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
12. január 2026 07:16