Dvadsaťpäť elánskych hitov z ich úspešnej éry si zaspievala zaplnená aréna spolu so touto slovenskou legendou. Dvojhodinový program začínali hitom Od Tatier k Dunaju z albumu Rabaka, po ňom prišli Kamaráti z druhého albumu Nie sme zlí a Vymyslená z tej istej platne. Tá bola prvou speváckou skúškou pre celú arénu, ktorú začal Jožo Ráž klasickou otázkou: „Ešte ste nezabudli spievať?“ Zaspievali všetci, pritom dobrá štvrtina hľadiska pri sláve tejto pesničky (1982) ešte nebola na svete. Nasledovala Ulica a Zlodej slnečníc z debutového albumu Ôsmy svetadiel, vydaného v roku 1981, teda pred tridsiatimi rokmi. Ďalšie dve piesne boli z nového albumu Anjelská daň, titulná z rovnomenným názvom a Rockerhotel. V priebehu koncertu pridali ešte dve piesne z novej platne – Smutný Ír a Kde si.
Hlasovým cvičením pre divákov boli ďalšie piesne Smrtka na pražskom orloji, Kaskadér, Cigary idú do neba, H. Ch. Andersen a Nebezpečný náklad. V polovici koncertu prišli dva slaďáky, Ja viem a Ak nie si moja z filmu Fontána pre Zuzanu. Vašo ich odohral a odspieval na vyzdvihnutom pódiu uprostred plochy medzi stojacimi divákmi, sprevádzal ho z hlavného pódia iba Henry Tóth na španielskej gitare a hlavne pri skladbe Ja viem ukázal svoje dokonalé majstrovstvo hry na španielke.
Aj v druhej časti koncertu bola na mieste otázka, či je vôbec nejaká pesnička od skupiny Elán, ktorú by diváci nepoznali. Poznali všetky, postupne Kráľovnú bielych tenisiek, Tretie oko, Tuláci v podchodoch, Čo je? Čo chceš?, Bosorka, Mláďatá aj Čaba neblázni. Z takého koncertu sa len tak neodchádza a tak aj „eláni“ pridávali u spomínané hity Nie sme zlí a Voda, čo ma drží nad vodou. Dve hodiny „elánskych“ hitov dali všetkým zabudnúť na predvianočný zhon. Kapela sa predstavila v zložení, v akom hrá už niekoľko rokov, teda Boris Brna (bicie), Henry Tóth (gitary), Peter Farnbauer (gitary), Ľubo Horňák (klávesy) a „železné jadro“ Jožo Ráž (basgitara), Ján Baláž (gitara) a Vašo Patejdl (klávesy).
Skupina Elán vznikla v roku 1969. Debutový album s názvom Ôsmy svetadiel vydali v roku 1981. Rok nato vyšla druhá LP platňa Nie sme zlí, v roku 1983 tretia Elán 3 a v roku 1984 štvrtá Hodina slovenčiny, ich predaj prekročil pol milióna výliskov. Elán je najúspešnejšou rockovou skupinou, štyrikrát po sebe, za roky 1984 až 1987 získali československého Zlatého slávika v kategórii skupiny, osemkrát po sebe, za roky 1998 až 2005, vyhrali slovenského zlatého Slávika, k tomu má Jožo Ráž dvoch zlatých Slávikov ako spevák za roky 2000 a 2001. Na koncert skupiny Elán v Prahe na Letnej 20. septembra 2003 prišlo 80 tisíc divákov. V newyorskej Carnegie Hall koncertovali 21. septembra 2007. V októbri 2010 vydali nový štúdiový album s názvom Anjelská daň. Na hitoch skupiny Elán je postavený aj nový muzikál Ôsmy svetadiel, ktorý mal premiéru na bratislavskej Novej scéne 29. októbra.
StoryEditor
Elán rozospieval svojimi hitmi Bratislavu
Dvoma prídavkami, hitmi Nie sme zlí a Voda, čo na drží nad vodou, končil včera večer koncert skupiny Elán na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.
