StoryEditor

Zomrel herec Bořivoj Navrátil

01.11.2011, 10:52
Autor:
TASRTASR

Po dlhej a ťažkej chorobe zomrel v pondelok v Prahe 78-ročný herec Bořivoj Navrátil, známy predovšetkým zo seriálu TV Nova Ulice. Spravodajskému serveru Novinky.cz to podľa agentúry Mediafax potvrdili Navrátilov blízky spolupracovník Jakub Špalek a jeho kamarát Zdeněk Potužil.

Navrátil v poslednom roku života bojoval s rakovinou hrubého čreva. Obdivuhodné je, že o svojej chorobe dokázal otvorene hovoriť, všíma si Mediafax.

Herec sa narodil v roku 1933 v Kroměříži. Divadlu sa Bořivoj Navrátil začal venovať v roku 1951 v tzv. Mládežníckom klube Horáckeho divadla. Už v 17 rokoch začal hosťovať v predstaveniach profesionálneho súboru.
Keď doštudoval Janáčkovu akadémiu múzických umení (JAMU), získal prvý angažmán v Českom Těšíne, potom hral v Opave a Ostrave. Cestu do Prahy mu otvorila v roku 1961 úloha Rómea - prešiel do Národného divadla.

Diváci si Bořivoja Navrátila pamätajú z filmov Už zase skáču přes kaluže, Ucho, Osada havranů, Lásky mezi kapkami deště, Pozor, vizita!, Anděl s ďáblem v těle, Sestřičky, Knoflíkáři, Co chytneš v žitě, Všichni moji blízcí či Útěk do Budína, alebo z televíznych seriálov Návštěvníci, Draculův švagr, Redakce či Ulice, pripomenula agentúra Mediafax.

menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
31. máj 2023 13:23