Najnovší román s názvom Politik - služobník oligarchov predstavil tento týždeň v bratislavskom V-klube Ľubo Olach. Po sérii kníh Nádenník pera vo francúzskych službách (2012), Posledné varovanie (2012), Žraloci (2013) a Lobista (2014) prichádza opäť s napínavým dejom, v ktorom odhaľuje zákulisie obchodovania so zbraňami u nás, ale aj v zahraničí, pričom podrobne opisuje i systém prania peňazí v schránkových firmách. "Opisujem ako to beží v Číne, v Izraeli, Spojených arabských emirátoch, v Rusku. Všetko je to prepletené, sú to spojené nádoby. Všetci predávajú zbrane aj tam aj na druhú stranu. Nie je to morálne, ale je to tak," povedal v rozhovore pre TASR Ľubo Olach.
Príbeh jeho románového hrdinu Filipa Piatka sa začína vo Švajčiarsku. Z hotelového manažéra, ktorý prešiel kus sveta, sa stane bohatý a vplyvný obchodník so zbraňami. Keď sa mu v parlamente podarí zmanipulovať v prospech zbrojárskej lobby zamietnutie novely zákona, ktorá im nevyhovuje, prijmú ho medzi seba. Časom sa prepracuje na jedného z najbohatších a najdôležitejších podnikateľov na Slovensku. Stáva sa oligarchom, ktorý platí parlamentným stranám volebné kampane a politici sa stávajú jeho služobníkmi.
Ľubomír Olach je pôvodne novinár, ktorý sa už pred rokom 1989 stretával s vtedajšími vrcholovými predstaviteľmi politiky a kultúry. Informácie do svojich kníh zbieral podľa vlastných slov práve od vplyvných ľudí. Po revolúcii si založil reklamnú agentúru a medzi prvými začal organizovať podujatia, na ktoré chodila tzv. vysoká spoločnosť. Na smotánkovských akciách a pod vplyvom alkoholu sa "pretransformovaným manažérom a politikom zo všetkých strán" často rozväzoval jazyk. "Zozbieral som si črepy z popolnočných rozhovorov, keď sa chlapci pochválili s tým, čo by inak nepovedali. Ako hostiteľ som musel byť triezvy, tak som počúval, čo hovoria," reagoval na otázku, kde čerpal materiál do svojich románov. "Niečo je, samozrejme, aj vyfabulované, ale nie je toho veľa. Ja píšem poväčšine fakty, ktoré sú primerane obalené do reality."
Knihy o politikoch a zbraniach by podľa očakávania mali vyhľadávať najmä muži, Ľubo Olach však radí medzi fanúšikov svojich kníh aj nežnejšie pohlavie. "Ženy sú moje vášnivé čitateľky, pretože vo všetkých mojich románoch vystupujú ženy a je tam aj dosť erotiky. V pozadí všetkých veľkých obchodov sú vždy ženy, niektoré aj mužov dirigujú, ako majú postupovať. V mojich knihách sú milostné zápletky a vzťahy, ktoré nie vždy teda skončia happyendom, ale vždy je to aj o ženách," podčiarkol spisovateľ, ktorý patrí aj medzi poetov.
Je autorom štyroch básnických zbierok - Keď zomriem tak nech...! (2007), Pri víne s bohémami (2009), Kaviarenská poézia Ľuba Olacha (2011), Na Paríž nepozerám zhora (2013). "Je to bohémska poézia, pretože ja som žil a žijem bohémsky. Ženy sú môj osud, ale vždy hovorím, že moja manželka je moja najväčšia prednosť," poznamenal s úsmevom Olach a prezradil, že už pracuje na ďalšom románe z prostredia slovenskej politiky. "Bude sa volať Prezident. Okrem toho by mala vyjsť moja ďalšia zbierka poézie s pracovným názvom Triezviem. Robím aj na veľkej knižke o Vavrovi Šrobárovi, ale tá by mala vyjsť až v roku 2018 k 100. výročiu založenia Československa."
Román Politik (2015) vyšiel vo vydavateľstve Marenčin PT.