StoryEditor

Polícia pátrala po Sinéad O'Connor, slávnu speváčku našli deň po zmiznutí

16.05.2016, 19:00
Autor:
TASRTASR
Samotná speváčka v minulosti vyhlásila, že máva samovražedné sklony.

Nezvestnú speváčku Sinéad O'Connor niekoľko hodín po vyhlásení pátrania objavili a je v bezpečí. Oznámila to polícia v americkom Chicagu, kde si írska hudobníčka v nedeľu skoro ráno vyšla na bicykli a od tej doby bola nezvestná. Päťdesiatročná umelkyňa sa preslávila koncom 80. rokov, svet zaujala hlavne piesní Nothing Compares 2 U.

Hovorca polície v chicagskej predmestskej štvrtí Wilmette Eric Peterson podľa agentúry AP oznámil, že je už známe miesto jej pobytu a nie je v nebezpečenstve. Žiadne podrobnosti polícia nezverejnila. Za akým účelom sa Sinéad O'Connor vo Wilmette zdržiavala, nie je známe.

Pátranie bolo vyhlásené dnes ráno miestneho času, kedy sa na políciu obrátil človek tvrdiaci, že sa speváčka nevrátila z nedeľnej cyklistickej prechádzky.

Autorom piesne Nothing Compares 2U, ktorá O'Connorovú preslávila, je nedávno zosnulý americký spevák a multiinštrumentalista Prince. O'Connorová začiatkom mája zo zodpovednosti za jeho smrť obvinila amerického herca a zabávača Arsenio Halla, ktorý podľa nej Princea priviedol k drogám. Hall podal na speváčku žalobu a žiada päť miliónov dolárov.

O'Connorová trpí bipolárnou afektívnou poruchou, ktorú jej lekári diagnostikovali pred viac ako desiatimi rokmi. O svojich psychických problémoch niekoľkokrát verejne hovorila. V roku 2007 povedala v talk-šou moderátorke Oprah Winfreyovej, že pred stanovením diagnózy bojovala s myšlienkami na samovraždu a prenasledovali ju mory. Vďaka liečbe vraj síce našla väčšiu vyrovnanosť, choroba ale nezmizla.

Pred štyrmi rokmi speváčka zo zdravotných dôvodov zrušila plánovanú sériu vystúpení. Novinárom povedala, že lekári jej po "veľmi vážnej kríze" odporučili odpočinok. Odpor kolegov i médií v USA niekoľkokrát vyvolalo jej kontroverzné správanie sa a nevyberané výroky. Preslávila sa okrem iného tvrdou kritikou rímskokatolíckej cirkvi.

O'Connorová bola štyrikrát vydatá a má štyri deti.

01 - Modified: 2023-05-29 20:50:30 - Feat.: - Title: Na severe Európy sa začínajú veľké vojenské letecké manévre Arctic Challenge, budú doteraz najväčšie 02 - Modified: 2023-05-29 19:43:55 - Feat.: - Title: V Sudáne bude podľa USA a Saudskej Arábie o päť dní predĺžené prímerie. Hlásli však dalšie boje 03 - Modified: 2023-05-29 16:24:54 - Feat.: - Title: Dohoda Bidena s McCarthym by pozastavila dlhový strop USA do začiatku roka 2025, odvrátila by hrozbu 04 - Modified: 2023-05-29 12:08:02 - Feat.: - Title: Na slovenských cestách pribudla nová dopravná značka. Mala by prevychovať vodičov 05 - Modified: 2023-05-29 12:15:08 - Feat.: - Title: Moskva vydala zatykač na amerického senátora Grahama za "rusofóbne výroky"
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
30. máj 2023 08:54