Pojem "bezdrôtové slúchadlá" zahŕňa viacero typov slúchadiel. Môžu sa tak v podstate nazývať akékoľvek, ktoré máte na ušiach či v ušiach, pričom sú k zdroju zvuku prepojené cez Bluetooth. Teda bez drôtov.
Ich výhoda spočíva v tom, že pri počúvaní hudby nepotrebujete mať káblom prepojený telefón so slúchadlami. Občas to je jednoducho dobrá vlastnosť, pretože mobil môžete mať odložený v taške a káble sa vám nezachytávajú o bundu či kabelku.
Tieto slúchadlá sú tiež plusom v situácii, keď nemáte smartfón s 3,5 mm konektorom, teda s tým starým známym malým okrúhlym otvorom v niektorej hrane telefónu. I keď, smartfóny s týmto konektorom nájdete na trhu i dnes.
Niektoré značky, ako napríklad Sony, sa tým stále pýšia. Prenos hudby cez kábel je totiž podľa odborníkov stále o štipku kvalitnejší ako bezdrôtové prehrávanie hudby.
Na trhu však existuje viacero typov bezdrôtových slúchadiel. Môžu to byť väčšie slúchadlá s mostom cez hlavu a veľkými náušníkmi, no môžu sa tak nazývať aj malé štuplíky do uší. Práve malé štuple sa však presnejšie volajú “skutočne bezdrôtové slúchadlá”, čo pochádza z anglického výrazu “True Wireless Stereo” slúchadlá. Majú tak často označenie "TWS" aj vo svojom názve. Práve na tie sme sa zamerali v dnešnom výbere.
Plusy aj mínusy
Nevýhoda bezdrôtových slúchadiel môže spočívať v tom, že nie všetky sú podporované každým smartfónom. Pre ich plnú funkciu totiž musíte mať nainštalovanú aplikáciu daného výrobcu. Slúchadlá od Apple tak síce prepojíte cez Bluetooth k Android telefónom, no ste ukrátení o väčšie množstvo funkcií. Rovnako je to napríklad aj s niektorými bezdrôtovými slúchadlami od Samsungu, ktoré neponúkajú aplikáciu pre iPhony.
Pred nákupom akýchkoľvek slúchadiel si teda overte, ako sú na tom dané slúchadlá konkrétne s vaším smartfónom. V praxi sa totiž môže stať, že si kúpite zariadenie, s ktorými síce počúvate hudbu - avšak nemôžete využívať všetky funkcie, za ktoré ste si zaplatili....
Zostáva vám 85% na dočítanie.