StoryEditor

Slováci vytvárajú podnikom návštevnosť. Vlastnou aplikáciou

08.02.2018, 23:01
Čo keby ste si mohli na jednom mieste aj pozrieť, čo zaujímavé vám ponúkajú obľúbené podniky?

Slováci vyvinuli systém, ktorý vás zaujme. Volá sa Payowallet a stojí za ním Klaudia Drabiková a Gabriel Ceglédi, s ktorými rozhovor vám prinášame v spolupráci s portálom Kávičkári.

  • Klaudia:

Payowallet je nástroj, v ktorom môžu obchodníci zviditeľňovať seba a svoje svoje produkty, alebo služby, kvôli ktorým by zákazník mal ku nim prísť, ideálne sa tam opakovane vracať.

Technicky povedané Payowallet je platforma pre digitálny marketing, ktorá má zaujať obchodníkov možnosťami, ako osloviť zákazníka v dobe moderných technológií.

Umožňuje vytvárať a zobrazovať odmeňovacie programy v mobile, kampane, alebo predplatné produktov, ktoré zákazníka privedú späť. Pomáhame podnikom dostať sa do mobilného telefónu zákazníka s cieľom priviesť ho do prevádzky, teda pomáhame mu vytvárať návštevnosť.

Zákazníka má aplikácia zaujať hlavne užitočnosťou a samotným obsahom. Je to jedna appka, ktorú používa pri nakupovaní, lebo mu šetrí peniaze, miesto v peňaženke a čas.

  • Gabo:

Nazvali sme to marketingová „platforma“, ale môžeme to označiť aj ako „nástroj na udržanie si zákazníka“. Umožňuje vytvárať vzťah so zákazníkom formou moderných technológií.

Lebo stále platí, že udržať si zákazníka je sedem krát lacnejšie, ako získať nového a navyše pravidelný zákazník minie o 67 percent viac peňazí, ako nový. Obchodníkovi poskytujeme technológiu aj službu na to, aby vedel robiť komunikáciu a marketing. Pretože po prvé: nemá technológiu, po druhé nemá na to čas.

Spomínate, že aplikácia zviditeľňuje produkty, ktoré sú dobré – podliehajú teda prevádzky nejakému výberu?

  • Klaudia:

Každý podnik sa chce pochváliť tým, čím je unikátny. Chceme predstaviť tých, ktorí robia pre zákazníka viac, možno sú „trendsettermi, prípadne vytvárajú komunitu.“.

Aby našich userov „bavilo“ aplikáciu používať a tieto podniky – miesta navštevovať a zbierať si u nich odmeny. Aj pre nás je dôležité mať kvalitných partnerov.

Aplikácia Payowallet je vhodná pre každý malý alebo stredný podnik, ktorý chce byť moderný a vie, že prichádza nová generácia, ktorej spotrebiteľské správanie je výrazne ovplyvnené technológiami.

Keď dnes idete na kávu, väčšina ľudí v kaviarni pozerá do mobilu a očakáva, že im telefón nahradí stále viac služieb, tak prečo by nemohol pomôcť v zbieraní odmien.

Nie je sympatickejšie gesto od podniku kam rada chodím, že mi dajú „niečo na ich účet“ Payowallet mi to všetko len zjednoduší a spríjemní. Je to aplikácia, ktorá by z pohľadu obchodníka aj používateľa mala byť „must have“.

Zákazník totiž za svoje minuté peniaze dostane relevantné odmeny a obchodník má nástroj, ako s ním komunikovať a odmeňovať ho. Najlepšie je, že sa o takýto nástroj ani jeden z nich nemusí veľmi starať.

  • Gabo:

Podľa štatistiky človek pozrie do mobilu 200 krát za deň. Aj preto je dôležité ho využívať v prospech obchodníka a jeho zákazníka.

  • Klaudia:

Toto je riešenie, pri ktorom človek ešte do podniku nešiel a už ho to motivuje, aby doň vkročil. A toto všetko je iba začiatok. Nám to poskytuje informácie o spotrebiteľskom správaní, ktoré chceme opäť vracať obchodníkovi.

Tieto informácie zbierame a vyhodnocujeme v prospech ďalšieho marketingu toho konkrétneho obchodníka. Aby vedel, čo sa chcú k nemu vrátiť.

    Ondrej Bobek

    Od koho prišiel nápad na takúto novú platformu?

    • Klaudia:

    Nápad niečo takéto skúsiť, bol pôvodne od Gaba,ja som bola prizvaná do projektu, aby sme ho spoločne vytvorili.

    Dá sa povedať, že myšlienka je od muža a technické zázemie od ženy? To je veľmi zaujímavé.

    • Gabo:

    Takto by som to nepomenoval (smiech).

    • Klaudia:

    Ja som tu na to, aby som ho „ťahala za rukáv k zemi“. Gabo je vizionár, ktorý vidí oveľa ďalej do budúcnosti. Ja skôr riešim veci tu a teraz, ktoré sú potrebné. Veľakrát potrebujem Gaba na to, aby mi povedal, kam sa to môže ďalej rozvíjať alebo aké sú trendy vo svete. Rád to sleduje. Nechcem však hovoriť za neho.

    • Gabo:

    Áno, toto sedí. Chcel by som však upresniť, že myšlienka síce bola moja, ale od začiatku som do toho chcel ísť spoločne s Klaudiou. Vedel som, že niekto to musí uchopiť, zastrešiť, usporiadať.

    Ako Vám napadlo vytvoriť takýto systém?

    • Gabo:

    „Inovácie“ je kľúčové slovo. Obaja sme vždy robili s inováciami – či už išlo o nové produkty alebo procesy a koncepty. Ja som robil s platobnými kartami – novými čipovými, kreditnými, vernostnými programami.

    Myšlienka teda súvisí s našim predchádzajúcim profesionálnym životom. Vtedy sme už robili niečo podobné, videli sme, ako takéto veci fungujú v zahraničí a sledovali sme trendy.

    Videli sme, že to dáva zmysel, ľudia a trh na to reagujú a taktiež, že to má význam aj v našom regióne. Nielen na Slovensku, ale aj v okolí, kde to nie je.

    Kde všade na Slovensku môžem nájsť takéto „trendy“ podniky?

    • Klaudia:

    Začali sme najskôr v Bratislave, pretože tu sídlime. Taktiež sme to tu testovali. Rozširujeme sa však už aj do Žiliny, Košíc, Trnavy a ďalších miest.

    Primárne sa zameriavame na mestá, kde je dobrá základňa „millennials“ – sú tam univerzity, veľa študentov. Oni nerobia veľké nákupy, robia malé a často. Nejdú dvakrát do týždňa do potravín, ale trikrát na kávu. Zacieľujeme na takýchto zákazníkov.

    Kde všade na Slovensku môžem nájsť takéto „trendy“ podniky?

    • Klaudia:

    Začali sme najskôr v Bratislave, pretože tu sídlime. Taktiež sme to tu testovali. Rozširujeme sa však už aj do Žiliny, Košíc, Trnavy a ďalších miest. Primárne sa zameriavame na mestá, kde je dobrá základňa „millennials“ – sú tam univerzity, veľa študentov.

    Oni nerobia veľké nákupy, robia malé a často. Nejdú dvakrát do týždňa do potravín, ale trikrát na kávu. Zacieľujeme na takýchto zákazníkov.

    Aké sú vaše ambície? Chceli by ste sa rozšíriť aj do zahraničia?

    • Gabo:

    Sú veci, ktoré vidíme aj inde a nie sú to úplne naše nápady, ale smerujeme k nim. Napr. že mobilný telefón bude slúžiť ako platobný nástroj. Už naším prvým krokom je, že si človek môže v mobile kúpiť produkty.

    Ďalším bude to, že mobilom zaplatí „na predajni“ V niektorých situáciách mi bude stačiť len mobil, aby som zaplatil a zároveň bol odmenený.

    • Klaudia:

    Máme viaceré nápady, ale je dôležité aj správne načasovanie. Nie vždy ľudia hneď reagujú dobre na najnovšie „vychytávky“. Občas treba novinky prezentovať postupne, aby to zákazníci stihli stráviť.

    Vďaka tejto technológii vieme ponúknuť lojalitu aj marketing dokopy. Dnes sa to už nedá veľmi oddeľovať. Nie je to iba o zbieraní bodov, ale aj o obsahu, o tom, čo obchodník ponúkne a zákazník prostredníctvom toho „zažije“, ako mu to spríjemní nakupovanie. Zákazníkovi vytvárame príjemný zážitok z nakupovania.

    01 - Modified: 2018-02-09 09:16:21 - Feat.: 0 - Title: Našli dieru na trhu a ponúkajú slovenskú špecialitu za 2,90 eura. Hneď na začiatku mali vypredané
    01 - Modified: 2024-12-16 07:43:34 - Feat.: - Title: Správy zo Slovensko.sk v mobile a bez čítačky sú tu! 02 - Modified: 2024-12-08 14:31:40 - Feat.: - Title: Žilina zdolala Slovan vďaka mladíckej emócii. Dnes zvláda MŠK aj duely, ktoré kedysi nevyhrával, vraví Perniš 03 - Modified: 2024-11-12 11:00:00 - Feat.: - Title: Farmy a budovanie sú najlepšie. Počítačové hry pomáhajú a prospievajú mozgu. Prečo sú však v nemilosti mobily? 04 - Modified: 2024-11-07 15:00:00 - Feat.: - Title: Ani so súhlasom rodičov. Vláda v Austrálii chce deťom zakázať sociálne siete 05 - Modified: 2024-10-24 12:00:00 - Feat.: - Title: Si perfektná, chcem byť s tebou navždy a žiť šťastný život po tvojom boku, flirtovala so mnou umelá inteligencia
    menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
    22. december 2024 06:58