Neradi to priznávame, ale do testovania Huawei P40 Pro sme sa pustili s predsudkami. Veci totiž mali byť o niečo náročnejšie ako pred tým a nám sa do zmeny spočiatku príliš nechcelo. Reč je o tom, že čínska spoločnosť Huawei sa stala približne pred rokom obeťou obchodnej vojny.
Spojené štáty americké ju dali na čiernu listinu a Huawei využívajúci operačný systém Android a jeho služby spojené s americkým Googlom sa tak ocitol v nezávidenia hodnej situácii.
Na telefóny spred tohto obdobia sa sankcie nevzťahovali, no problém ich čakal pri predstavovaní nasledujúcich telefónov. Zo dňa na deň musel nejako konať, ak chcel stále vyvíjať a najmä predávať nové zariadenia.
Operačný systém Android je takzvaná otvorená platforma, takže je naďalej na telefónoch Huawei funkčný a dostupný aj napriek nepriazni na obchodnom trhu. Horšie to je však s podporou služieb Google.
Tie predstavujú napríklad aplikácie Gmail, YouTube či obchod s aplikáciami Google Play. A doňho vchádzate a sťahujete akúkoľvek aplikáciu, ktorú chcete oficiálne do telefónu dostať.
Či už je to nejaká hra, alebo aplikácia pre sociálne siete, taxíky, banková aplikácia, alebo hocičo, čo radi v telefóne využívate. V praxi by ste si teda kúpili špičkový hardvér, telefón, no museli by ste hľadať iné spôsoby ako sem dostať to, čo bežne používate. Telefón by mal skvelý fotoaparát, bez problémov by ste telefonovali či SMSkovali, no nemali by ste oficiálne aplikácie.
Našťastie pre Huawei, situácia v podstate nebola až kriticky dramatická. Google Play totiž nie je jediný obchod s aplikáciami. Exist...
Zostáva vám 85% na dočítanie.