StoryEditor

Apple prekvapil. Nový iPhone neukázal, predstavil iné produkty

Na dnešnom predstavení noviniek od spoločnosti Apple sme spoznali dva produkty. Apple watch a iPad.

Americká technologická spoločnosť Apple dnes predviedla nové verzie svojich chytrých hodiniek Apple Watch a tabletov iPad. Predstavila tiež novú službu Apple One, ktorá umožní zlúčenie jej predplatiteľských služieb v oblasti televízie, hudby či videohier. Zatiaľ však neukázala nové chytré telefóny iPhone.

Nové hodinky Apple Watch Series 6 budú umožňovať meranie hladiny kyslíka v krvi. Ich cena bude v Spojených štátoch začínať na 399 dolároch (335 eur). Firma predstavila tiež lacnejšie hodinky Apple Watch SE s cenou od 279 dolárov.

Cena nového základného modelu tabletu iPad bude pre bežných spotrebiteľov činiť 329 dolárov, zatiaľ čo nový model iPad Air bude stáť 599 dolárov, napísala agentúra Reuters.

Apple zvyčajne v septembri predstavuje tiež nové telefóny iPhone. Firma však už skôr uviedla, že tento rok sa nové iPhony začnú predávať neskôr ako v uplynulých rokoch. Špekuluje sa, že Apple nové telefóny predvedie budúci mesiac. 

Apple predstavuje novinky 20:06 Konferencia spoločnosti Apple sa skončila, nových iPhonov sme sa nedočkali. 20:03 Nový iPad Air bude stáť v USA od 600 dolárov a bude dostupný od budúceho mesiaca. 19:59 Prináša vylepšenú grafiku hier a napríklad aj nástroj upravenie nekvalitnej fotografie. 19:56 Tento tablet poháňa nová generácia čipov vyrobené 5nm technológiou. Za sekundu zvádnu 11 biliónov operácií. 19:51 Nový iPad Air má premenený dizajn po vzore poslednej generácie iPadov Pro. 19:50 Prichádza tablet Apple Air. 19:49 Systém bez problémov rozozná písané písmo a pretransformuje ho digitálnej podoby. Písať sa dá pomocou stylusu Apple Pencil. 19:47 Tablet 8. generácie je vybavený čipom Apple A12. 19:44 Na rad prichádza iPad. Tim Cook hovorí o obľúbenosti iPadov v historickom meradle. 19:34 Práve predstavujú službu Fitness+, ktorá je určená pre všetkých, ktorí radia cvičia. Bude prinášať tréningové plány a mala by ľudí motivovať. Táto služba bude stáť mesačne 9,99 dolára, ročne 79,99 dolára. 19:30 Apple ide s trendmi a snaží sa byť "zelenší". Do balenia už nebudú prikladať USB káble. Alžbeta Gavendová však hovorí, že to má aj iný rozmer - znižovanie nákladov. 19:27 Ďalšie hodinky Spoločnosť predstavila aj hodinky s názvom Apple Watch SE. Ide o nejakú "odľahčenú" verziu tých, ktoré predstavovala doteraz. Majú nižší výkon a sú aj lacnejšie. Cenovka bude na úrovni 279 dolárov. Koľko budú stáť na Slovensku, nie je známe. 19:22 Momentálne Apple ukazuje širokú škálu náramkov na hodinky, ktoré by mali byť extrémne pohodlné. 19:21 Hodinky poháňa nový dvojjadrový procesor S6. Vylepšenia sa dočkal aj displej, ktorý teraz ponúkne ešte vyšší jas a tiež je tu priebežné meranie prevýšenia, ktoré ste za deň zdolali. 19:17 O čom budú Apple Watch Nové Apple Watch budú o 20 percent rýchlejšie a prinášajú aj novinku v rámci Applu - funkciu ukazovateľa okysličovania krvi. 19:16 Obaja moderátori v štúdiu HNtelevízie sa zhodujú na tom, že Apple prichádza s novými produktmi oneskorene v porovnaní s konkurenciou. Avšak, keď už niečo zavedie, tak to funguje. 19:13 Apple Watch Prvé na rade sú hodinky Apple Watch. Takto budú vyzerať.

Zdroj: HNtelevízia
19:08 Keď chcete mať všetky nové informácie hneď aj okomentované, tak si pozrite naše živé video, ktoré nájdete vyššie v článku. Prenosom vás sprevádza redaktorka Hospodárskych novín Alžbeta Harry Gavendová a redaktor TouchIT Michal Reiter. 19:05 Nové iPhony nebudú Tim Cook práve oznámil, že na dnešnom predstavení sa bude sústrediť iba na dva produkty - Apple watch a iPad. 19:04 Vitajte pri dnešnom priamom prenose z predstavovanie noviniek spoločnosti Applu. Či medzi nimi budú aj nové iPhony, je zatiaľ otázne. Viaceré zahraničné médiá píšu o tom, že očakávané smartfóny budú chýbať.

19. máj 2022 23:02