Svet herných počítačov, hier a nadšených hráčov získava na popularite už celé roky a tvorí kolosálny biznis. V kontexte s uplynulými mesiacmi sa však jeho popularita ešte zvýšila. Množstvo ľudí po celom svete zostalo v domácnostiach a potrebovalo si zaobstarať pracovné zariadenia v podobe notebookov, stolových počítačov či tabletov.
Dopyt však neporástol len na tomto fronte, ale prejavil sa aj extrémny záujem o hráčske zariadenia. Medziročne išlo v druhom štvrťroku 2020 na českom a slovenskom trhu podľa agentúry GFK až o 79-percentný nárast.
Nazreli sme preto so špecialistom Petrom Oravcom z Lenovo do hráčskeho sveta na potreby hráčov či ich dilemy, ktoré prežívajú pri výbere zariadení.
Herný počítač či notebook?
Vytiahnuť si na pracovnom stretnutí z tašky elegantný notebook a doma ho premeniť na výkonnú hernú mašinu, to je splnený sen viacerých používateľov. Pre koho je však toto notebookové riešenie určené a kedy sa oplatí investovať skôr do desktopovej zostavy? Všetko má svoje plusy a mínusy.
Keby sme boli v ideálnom svete, kde neexistujú obmedzené rozpočty, ľudia neriešia to, či si kúpia strednú triedu grafickej karty, ale kúpia si najvýkonnejšiu. To isté platí pre procesory, RAM či harddisky. S obmedzenými financiami však prichádza celá debata.
Rozdielov medzi notebookom a desktopom je niekoľko, pričom jedným z nich je to, že desktop sa dá ľahšie upgradovať a meniť v ňom komponenty. Skrinka poskytuje dostatok priestoru, aby si tu dali používatelia kvalitné, dokonca tekutinové chladenie. Umožní to pridať najvýkonnejšiu grafickú kartu, viac operačnej pamäte, väčší priestor pre úložisko a môžete sa vyhrať s ďalším vylepšovaním.
Navyše, veľa ľudí chce mať všetko pod svojou kontrolou. „Začína to teda kúpou silnejšej konfigurácie, ktorú majú dva-tri roky, a potom si postupne upgradujú svoj vysnívaný desktop. Práve ten im dáva väčšie...
Zostáva vám 85% na dočítanie.