StoryEditor

Samsung ukázal novú vlajkovú loď. Bude kladivom na konkurenciu?

14.01.2021, 15:00
Samsung uviedol tri telefóny, teda základný Galaxy S21, o niečo vybavenejší S21 Plus a šampión, s ktorým sa Samsung tento rok pustí medzi konkurenciu je S21 Ultra.

Nový rok zobral Samsung zhurta. V rámci tradičnej januárovej výstavy CES 2021 v Las Vegas uviedol nové chladničky, televízory, vysávač, neskôr sa prihlásil s oficiálnou správou o svojom novom procesore Exynos a vo štvrtok 14. januára ukázal svetu svoju novú vlajkovú sériu smartfónov Samsung Galaxy S21.

Za iných okolností by sme v HN snáď už mali možnosť si tieto mobilné zariadenia obzrieť či vyskúšať, no v týchto časoch všetko prebieha online a my vám tak len sprostredkujeme, čo sme videli vo video streame.

Trojica telefónov

Chvíľu sa špekulovalo, či sa nebudú volať novinky Galaxy S30, nakoľko Samsung nie vždy uznáva číselnú postupnosť, no nakoniec sme predsa len po minuloročných smartfónoch s označením S20 spoznali Samsung Galaxy S21.

Do klubu 21 patria momentálne tri telefóny, teda základný Galaxy S21, o niečo vybavenejší S21 Plus a šampión, s ktorým sa Samsung tento rok pustí medzi konkurenciu je S21 Ultra.

​Úprimne, výrobcovia stoja neustále pred čoraz väčšou výzvou - priniesť do zariadení také novinky, ktoré zaujmú. Totiž, čo nás v dnešnej dobe môže len tak prekvapiť? Smartfóny už vedia vynikajúco fotiť, zvládajú hranie hier, nakrúcajú skvelé videá, majú kvalitné displeje.

Čoraz viac tak ide v novinkách o “kozmetické” vylepšenia v oblasti fotografií, zobrazovacích panelov, lepšie približovanie či fotenie počas noci, ale aj o vyšší výkon. Samsung stavil presne na tieto oblasti, pričom k nim ešte sľubuje lepšiu výdrž na jedno nabitie. Avšak pozor, zaujímavá novinka tu predsa len pribudla.

Ide o podporu pera S Pen, ktoré v...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 23:17