S popularitou lietajúcich dronov a rozširujúcou sa základňou ich majiteľov, rastie aj počet podujatí, na ktorých si fanúšikovia merajú sily. Či už ide o akrobatické kúsky, prekážkové dráhy alebo šprintové závody.
Špičkové drony, ktoré sa účastnia závodov, lietajú rýchlosťou až 100 kilometrov za hodinu a to niekedy len pár centimetrov nad zemou. Chvíľka nepozornosti, jedna havária a hodiny práce so stovkami eur idú nenávratne preč. Aj taký je vraj život pretekára.
Priaznivci a pretekári sa stretávajú už skoro ráno, kedy majú priestor doladiť svoje drony, ktoré sú na hrane terajších možností domácich kutilov, a prejsť si trať. Potom ich už nič nebrzdí a púšťajú sa do závodu.
Drony sú osadené kamerami, ktoré pomáhajú zariadenie ovládať. Niektorí účastníci závodu preferujú digitálne okuliare, ktoré si nasadia na hlavu. Tie im zobrazujú priamo pred očami pohľad z kamery. Majú tak pocit, ako keby samy "sedeli" v drone.
Snímka: Flickr.com/Powhusku
Iní súťažiaci preferujú zobrazovanie záberov na tabletoch alebo mobilných telefónoch. Ale aj tu sa nájdu rôzne "vychytávky". Napríklad pás okolo krku, aby závodníkom neoťaželi ruky pod ťarchou tabletu a ovládača. Taktiež populárne sú tienidlá, aby ani náhodou nedošlo k havárii, kvôli odrazu na skle displeja.