StoryEditor

Okuliare budúcnosti? Skôr nepodarok, ukazujú testy

05.05.2013, 17:20
Autor:
hašhaš
Google chcel okuliarmi priniesť zariadenie budúcnosti. Spoločnosť si však ešte bude musieť počkať.

Google sa snaží prinášať budúcnosť. Aspoň taký je cieľ ich nového produktu, inteligentných okuliarov Google Glass. No ak sú prvé recenzie pravdivé, budú musieť zatiaľ okuliare ostať predmetom budúcnosti.

Portál Business Insider pozbieral prvé dojmy novinárov, ktorí mali možnosť testovať okuliare na vlastnej koži a pre technologického giganta dobré správy reakcie neprinášajú.

Novinka od Google sa javí ako produkt s množstvom chýb, a čo je horšie, s nejasným využitím.

Pozrite si niektoré postrehy od ľudí, ktorí okuliare testovali:

Výdrž batérií je strašná. Redaktori technologického webu Engadget odhadujú, že okuliare na jedno nabitie vydržia päť hodín. Podľa Kevina Smitha z Business Insider (BI) to sú iba tri hodiny. To je na zariadenie, ktoré máte mať na tvári celý deň, veľmi málo. Podľa televízie ABC to je tri a pol hodiny.

Sú mätúce a bolí z nich hlava. Alyson Shontell z BI hovorí, "bol som z okuliarov dezorientovaný. Nedalo sa sústrediť na ľudí alebo veci okolo mňa... Zároveň ma z nich bolela hlava, musel som zaostrovať na niečo, čo bolo príliš blízko pri očiach." Podobnú skúsenosť má aj manažér hedgeových fondov Eric Jackson. Ten na svojom Twitteri napísal, že od viacerých ľudí počul, že im Google Glass spôsobovali bolesti hlavy.

Displej nie je dobre vidieť za jasného svetla. "Vidieť obrazovku pri jasnom svetle môže byť problém," napísali redaktori Engadget.

Hlasové ovládanie je nespoľahlivé. Sú dve možnosti, ako ovládať okuliare. Buď panelom na strane, alebo hlasovými príkazmi. Poviete "OK Glass," a potom svoj príkaz. Megan Rose Dickey z BI mala s hlasovým ovládaním počas testovania problémy. "Testovala som okuliare v miestnosti s kolegami. Bez toho, aby som povedala `OK Glass`, okuliare vyhľadávali na Google podľa okolitých ruchov."

Stále potrebujete smartfón, ak chcete používať okuliare v priestore. Google Glass nemajú vlastný systém na prenos dát. Preto si ich musíte spárovať so smartfónom, ktorý má aktivovaný dátový prenos. To môže ovplyvniť účty za telefón a hlavne vybíjať dve vaše zariadenia naraz.

Odpovedať na správu je náročné. Nie je jednoduché upravovať odpovede na textové správy. Ak hovoríte pomaly, čisto a vyhnete sa gramatickým chybám, máte šancu na to, aby ste poslali mail správne. Ak vás však okuliare nepočuli správne, musíte celu správu prerobiť.

Toto sú síce problémy, ktoré Google môže pomerne jednoducho odstrániť, ostáva však zásadná prekážka. Aj v najnadšenejších recenziách sa ukazuje, že najväčšou výhodou okuliarov je to, že spravíte veľmi rýchlo fotku. A tu nastáva ďalší problém, kvalita fotiek sa nevyrovná tým z iPhonu alebo najnovších telefónov s Androidom.

Zdroj: BusinessInsider.com

01 - Modified: 2024-10-13 09:00:00 - Feat.: - Title: Nosíte okuliare? Aby oči vynikli, líčenie by malo mať svoje pravidlá 02 - Modified: 2024-10-10 22:00:00 - Feat.: - Title: Viete si predstaviť používať lacný smartfón šesť rokov? Samsung myslí, že áno 03 - Modified: 2024-10-08 10:00:00 - Feat.: - Title: Zaujme obrovským displejom a zaujímavým dizajnom. Stane sa táto novinka kráľom lacných smartfónov? 04 - Modified: 2024-10-07 10:00:00 - Feat.: - Title: Trojskladačka je zastaralá. Čínsky výrobca chce skladať smartfóny rôznymi spôsobmi 05 - Modified: 2024-10-05 22:00:00 - Feat.: - Title: Prvotriedna optika poteší milovníkov fotografie. Čínsky smartfón zaujme vlajkovou výbavou za nižšiu cenu
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
16. október 2024 04:10